• ZESTAW 4 NAWOZÓW 500ml MAKRO MIKRO POTAS ŻELAZO

Symbol: AH024

Cztery nawozy akwarystyczne, które wspólnie zapewniają najlepsze nawożenie akwarium roślinnego.

62.99
szt. Do przechowalni
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN paczka 9.99
InPost Paczkomaty 24/7 15.99
Kurier DPD 17.99
Kurier DPD (Pobranie) 18.99
Kurier InPost 18.99
Kurier Inpost (Pobranie) 19.99
Przesyłka paletowa DHL 139
Dostępność Duża ilość
www.aquahobby.com.pl
EAN 5903855060319

Zamów telefonicznie: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Zestaw czterech nawozów AQUA HOBBY do akwarium roślinnego

MAKRO 500ml, MIKRO 500ml, POTAS 500ml i ŻELAZO 500ml

Wszystkie nawozy wzajemnie się uzupełniają i stanowią doskonały sposób nawożenia akwarium roślinnego. Nasze nawozy są bardzo wydajne - przy stosowaniu podstawowej dawki oferowany zestaw wystarczy nawet na 500 dni przy 50 litrowym akwarium. 

Dla uzyskania najlepszego efektu polecamy także stosowanie nawozu węglowego AQUA HOBBY CARBON. W szczególności polecamy używanie tego nawozu, gdy w akwarium jest dużo roślin o szybkim tempie wzrostu lub nie ma instalacji dwutlenku węgla.


 

imageAQUA HOBBY MACROPLUS

Skoncentrowany nawoz akwarystyczny zawierający w swoim składzie łatwo przyswajalną przez rośliny wodne formę azotu, fosforu i potasu. Te trzy pierwiastki zaliczane do makroelementów, rośliny pobierają w największych ilościach i powinny być nieprzerwanie dostępne w wodzie akwariowej. Stosowanie nawozu gwarantuje właściwe nawożenie roślin wodnych w akwariach naturalnych.

DAWKOWANIE

Dawkowanie należy dostosować indywidualnie dla każdego zbiornika. Podstawowa dawka tygodniowa wynosi 1 mililitr na 10 litrów wody w akwarium co spowoduje wzrost stężenia azotu o +4,5 mg/l, fosforu o +0,6 mg/l i potasu o +3,6 mg/l. W akwariach z dużą ilością szybkorosnących roślin takich jak Rotale, Hemiantusy czy Lotosy, dawkę można dowolnie zwiększać tak, aby poziom azotu był utrzymywany w granicach od 5 do 15 mg/l. 

 


 

imageAQUA HOBBY MICROPLUS

Skoncentrowany nawóz akwarystyczny zawierający w swoim składzie zestaw mikroelementów z dodatkiem magnezu. Regularne podawanie nawozu stymuluje wzrost i poprawia kondycję roślin. Szczególnie polecany do zbiorników z podłożem ubogim w składniki odżywcze czyli surowy żwir, bądź wyjałowione podłoże aktywne. Zawiera zestaw pierwiastków niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin w przypadku używania wody miękkiej np. z procesu odwróconej osmozy (RO).

DAWKOWANIE

Podstawowa dawka tygodniowa wynosi 1 mililitr na 10 litrów wody w akwarium co spowoduje wzrost stężenia żelaza o +0,1 mg/l oraz magnezu o +1,0 mg/l. W akwariach z dużą ilością szybkorosnących roślin takich jak Rotale, Hemiantusy czy Lotosy dawkę można zwiększyć dwukrotnie.

 


 

imageAQUA HOBBY POTASSIUM

Skoncentrowany nawóz akwarystyczny zawierający w swoim składzie łatwo przyswajalną przez rośliny wodne formę potasu. Niedobór potasu występuje w akwariach bardzo często co zwykle objawia się na roślinach w postaci zahamowania wzrostu i żółknięcia oraz umierania starszych liści. Dzieję się tak gdyż potas nie może być w żaden sposób wyprodukowany wewnątrz akwarium, dlatego należy dostarczać go regularnie w postaci nawozów. Produkt jest także źródłem azotu.

DAWKOWANIE

Dawkowanie należy dostosować indywidualnie dla każdego zbiornika. Podstawowa dawka tygodniowa wynosi 1 mililitr na 10 litrów wody w akwarium co spowoduje wzrost stężenia potasu o +5,0 mg/l i azotu o +0,8 mg/l. W akwariach z dużą ilością szybkorosnących roślin takich jak Rotale, Hemiantusy czy Lotosy dawkę można dowolnie zwiększać, tak, aby poziom potasu był utrzymywany w granicach od 5 do 30 mg/l.

 


 

imageAQUA HOBBY FERROPLUS

Akwarystyczny nawóz żelazowy do stosowania w akwariach roślinnych. Płyn oparty na skoncentrowanej i dobrze przyswajalnej przez rośliny formie żelaza. Stosowanie produktu uwydatnia kolory roślin i zapobiega niedoborom żelaza, który objawia się żółknięciem liści (chloroza). Stężenie tego pierwiastka w akwarium z roślinnością powinno mieścić się w przedziale od 0,1 do 0,5 mg/l.

DAWKOWANIE

Dawkę należy dostosować indywidualnie dla każdego zbiornika. Podstawowa dawka dzienna wynosi 1 mililitr na 50 litrów wody w akwarium co spowoduje wzrost stężenia żelaza o +0,1 mg/l. W akwariach z dużą ilością szybkorosnących roślin takich jak Rotale, Hemiantusy czy Lotosy dawkę można dowolnie zwiększać tak, aby poziom żelaza był utrzymywany w granicach od 0,1 do 0,8 mg/l.

 


GRATIS

Do każdej butelki dajemy dozownik w postaci kubeczka z miarką. Na życzenie kubeczek możemy wymienić na strzykawkę lub pipetę, wówczas prosimy o podanie takiej informacji w uwagach do zamówienia.

image

 • Bardzo dobry produkt w bardzo dobrej cenie.
  Katarzyna P. (2022-02-10)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Ostatnio oglądane produkty