• Produkty bakteryjne

Produkty bakteryjne występują w różnej postaci. Możemy spotkać je formie proszku, płynu, tabletek, kapsułek, a nawet żelu. Mogą być to uśpione kolonie bakterii, które po dodaniu do wody akwariowej budzą się do życia i rozpoczynają swój pożyteczny cykl życiowy. Może to być także pożywka, która w wodzie akwariowej stwarza warunki przyjazne szybkiemu namnażaniu bakterii i budowy optymalnej flory bakteryjnej.

Pożyteczne bakterie pełnią istotną rolę w wodzie akwariowej. Odpowiadają przede wszystkim za cykl azotowy oraz oczyszczają środowisko wodne w akwarium. Bakterie stosujemy nie tylko w świeżym akwarium, zaraz po jego zalaniu wodą, ale także w długo funkcjonujących, dojrzałych biologicznie zbiornikach. W zależności od produktu sposób użycia bakterii w akwarium może bardzo się różnić. Można je dodawać bezpośrednio do wody akwariowej lub po wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu. Często też stosuje się je dodając wprost na wkłady filtracyjne wewnątrz filtra, dlatego zawsze należy zapoznać się z instrukcją stosowania przedstawioną w sklepie oraz na etykiecie produktu.

  • Informacje

Akwarystyczny.EU oferuje szeroki wybór preparatów bakteryjnych, które znacząco poprawią jakość wody akwariowej, co zaowocuje lepszymi warunkami do rozwoju roślin, ryb, krewetek i innych zwierząt akwariowych. Znajdziesz tu najwyższej jakości sprawdzone produkty krajowych i zagranicznych marek do Twojego akwarium.