• Zero waste

Prowadząc nasz sklep staramy się, aby jego działalność miała jak najmniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne. Kierujemy się tutaj zasadami terminu "zero waste" zgodnie z którym staramy się wprowadzać jak najmniej nowych odpadów.

W związku z czym poczyniamy następujące kroki:
  • Na tyle ile jest to możliwe stosujemy do wysyłki używane kartony z odzysku lub recyklingu - staramy się używać jak najmniej kartonów nowych niepochodzących z recyklingu.
  • Choć zależy nam na estetycznym wyglądzie naszych paczek to jednak nie owijamy ich dodatkowo folią strecz jeśli nie jest to konieczne.
  • Jako wypełnienie do paczek używamy materiałów które w wielu firmach zwykle trafia na wysypisko. Są nimi np. folia strecz z dostaw towaru, pocięte kartony nienadające się już do ponownego zapakowania towaru, ścinki dokumentów z niszczarek, zgniecione gazety itp. W ten sposób ograniczamy użycie nowych wypełniaczy takich jak folia bąbelkowa czy styropian.

Ty również możesz zadbać o środowisko naturalne. Nie wyrzucaj od razu do kosza opakowania od paczki którą do Ciebie wysłaliśmy! Najpierw zastanów się jak możesz te materiały wykorzystać ponownie. Być może przydadzą Ci się do zapakowania lub wypełnienia innej paczki. A może użyjesz je zupełnie inaczej?
   
zero-waste.jpg