• Dostawa żywych roślin

leavespng.png

Odpowiedzi na pytania dotyczące naszych roślin akwariowych. Są to pytania które najczęściej zadawali nam nasi klienci.

JAK POSTĘPOWAĆ PO OTRZYMANIU PRZESYŁKI Z ROŚLINAMI?

Otrzymane rośliny delikatnie wyciągnij z pojemnika i umieść w wiaderku lub misce z czystą wodą. Dopiero stamtąd wydzielaj odpowiednie porcje, które zamierzasz posadzić w akwarium. Woda pozwoli wypłukać nadmiar pożywki, uwidoczni rzeczywistą ilość roślin i ułatwi wydzielanie sadzonek lub porcji.


W JAKI SPOSÓB ORAZ JAK DŁUGO MOŻNA PRZECHOWYWAĆ ROŚLINY POZA AKWARIUM?

Rośliny powinny być posadzone w akwarium jak najszybciej, dlatego ich zakup zaplanuj na samym końcu, gdy skompletujesz już całe akwarium i sprzęt potrzebny do jego uruchomienia. Jeśli z jakichś przyczyn nie będziesz miał takiej możliwości, a stan roślin mimo transportu jest przyzwoity możesz je przechowywać do 5 dni w opakowaniach, w których zostały dostarczone. W tym czasie kluczową rolę odgrywa temperatura oraz oświetlenie otoczenia w jakim będą się znajdowały. Temperatura powinna wynosić nie więcej niż 21 °C, wyższa temperatura będzie powodowała szybsze starzenie się roślin. Oświetlenie powinno być sztuczne o barwie neutralnej lub zimnej (np. 6000-10000 K). Nie zaleca się narażania roślin wodnych na bezpośrednie działanie światła słonecznego, gdyż zawiera ono zbyt dużą ilość promieni UV. Jeśli nie masz odpowiedniego oświetlenia możesz użyć światła słonecznego, ale wcześniej umieść rośliny np. w szklance z wodą, gdyż ta będzie tłumiła szkodliwe promieniowanie.

 

PACZKA Z ROŚLINAMI NIE DOTARŁA W PIĄTEK, CZY PRZEŻYJĄ ONE TAK DŁUGO?

Tak. Nasze rośliny wysyłamy nie tylko na terenie kraju ale także za granicę gdzie np przesyłka do Irlandii niejednokrotnie dociera po upływie 5 dni a stan roślin okazuje się dobry. Wszystko zależy od gatunku roślin oraz od tego w jakich warunkach będzie znajdowała się Twoja paczka. Jeśli zajdzie konieczność proszę wykonać fotografię roślin i przesłać ją do nas na email sklep@akwarystyczny.eu W takich sytuacjach w zależności od stanu roślin oraz od ewentualnych wspólnych ustaleń zwykle dosyłamy nowe rośliny lub wypłacamy rekompensatę.


W JAKI SPOSÓB PAKOWANE SĄ SADZONKI I PORCJE ROŚLIN?

Rośliny pakowane są w szczelne opakowania które zabepieczają sadzonki przed uszkodzeniem mechanicznym oraz utratą wilgoci. Opakowania są opatrzone w etykiety zawierające nazwę gatunku rośliny oraz sugerowane miejsce sadzenia w akwarium. Rośliny przechowujemy oraz pakujemy w klimatyzowanym pomieszczeniu na bieżąco w trakcie kompletowania zamówień co gwarantuje najwyższą świeżość i jakość sadzonek.

....a gdy już posadzisz rośliny i będziesz naszym kolejnym zadowolonym klientem to zachęcamy do polubienia naszego fanpage.