• Dostawa żywych roślin

leavespng.png

Odpowiedzi na pytania dotyczące naszych roślin akwariowych. Są to pytania które najczęściej zadawali nam nasi klienci.

JAK POSTĘPOWAĆ PO OTRZYMANIU PRZESYŁKI Z ROŚLINAMI?

Otrzymane rośliny delikatnie wyciągnij z pojemnika i umieść w wiaderku lub misce z czystą wodą. Dopiero stamtąd wydzielaj odpowiednie porcje, które zamierzasz posadzić w akwarium. Woda pozwoli wypłukać nadmiar pożywki, uwidoczni rzeczywistą ilość roślin i ułatwi wydzielanie sadzonek lub porcji.


W JAKI SPOSÓB ORAZ JAK DŁUGO MOŻNA PRZECHOWYWAĆ ROŚLINY POZA AKWARIUM?

Rośliny powinny być posadzone w akwarium jak najszybciej, dlatego ich zakup zaplanuj na samym końcu, gdy skompletujesz już całe akwarium i sprzęt potrzebny do jego uruchomienia. Jeśli z jakichś przyczyn nie będziesz miał takiej możliwości, możesz je przechowywać kilka dni w opakowaniach, w których zostały dostarczone. Zalecamy przechowywać je w temperaturze od 6 do 21 °C oraz zapewnić im sztuczne oświetlenie.

 

PACZKA Z ROŚLINAMI NIE DOTARŁA W PIĄTEK, CZY PRZEŻYJĄ ONE TAK DŁUGO?

Tak. Nasze rośliny wysyłamy nie tylko na terenie kraju, ale także za granicę, gdzie przesyłki są transportowane od 3 do nawet 6 dni roboczych, a mimo to, rośliny docierają w dobrym stanie. Wszystko zależy od gatunku roślin oraz od tego w jakich warunkach będzie znajdowała się Twoja paczka.

Dajemy gwarancję dostawy na nasze rośliny. Jeśli zajdzie potrzeba prosimy wykonać zdjęcia roślinom w opakowaniu, w którym zostały dostarczone oraz poza nim i przesłanie ich do nas najpóźniej następnego dnia po odebraniu przesyłki.


W JAKI SPOSÓB PAKOWANE SĄ SADZONKI I PORCJE ROŚLIN?

Rośliny pakowane są w szczelne opakowania, które zabepieczają sadzonki przed uszkodzeniem mechanicznym oraz utratą wilgoci. Opakowania są opatrzone w etykiety zawierające nazwę gatunku rośliny oraz sugerowane miejsce sadzenia w akwarium. Rośliny przechowujemy oraz pakujemy w fitotronie, na bieżąco, w trakcie kompletowania zamówień, co gwarantuje najwyższą świeżość i jakość sadzonek.