• Jak zgłosić reklamację?

paczka-uszkodzona.jpg

Reklamacje żywych roślin

Dokładamy wszelkich starań aby byli Państwo zadowoleni z jakości oferowanych przez nas roślin. Jest to jednak dość wrażliwy towar i sporadycznie zdarzają się przypadki, w których zachodzi konieczność złożenia reklamacji. A więc jeśli zakupione rośliny dojdą do Państwa w złym stanie i aby reklamacja została szybko i bez przeszkód uznana, uprzejmie prosimy wykonać fotografie w opakowaniach, w których zostały dostarczone oraz poza nim w dniu odebrania paczki. Reklamacje należy zgłaszać na naszą skrzynkę e-mail, dołączając do wiadomości wcześniej wykonane zdjęcia.

Reklamacje związane z brakiem, bądź pomyłką w towarze

Każdego dnia realizujemy dużo zamówień i choć bardzo byśmy chcieli pracować precyzyjnie jak maszyny to jednak jesteśmy tylko ludźmi, którym pomyłka może się zdarzyć. W takiej sytuacji prosimy zgłosić tę nieprawidłowość na naszą skrzynkę e-mail. Aby przyspieszyć proces rozpatrywania reklamacji prosimy zgłaszać ten fakt niezwłocznie i nie później niż 2 dni po odebraniu przesyłki. Przydatne będą w tej sytuacji również zdjęcia paczki oraz jej zawartości.

Reklamacje związane z otrzymaniem uszkodzonego towaru

Każdą przesyłkę pakujemy z dużą starannością, jednak czasem i to nie uchroni nas przed jej przypadkowym uszkodzeniem w transporcie. 

W sytuacji gdy zamawiają Państwo szklany, bądź delikatny towar (szyby, grzałki, akwaria etc.) proponujemy wybór przesyłki kurierskiej i sprawdzenie zawartości paczki w chwili jej przyjmowania. W razie uszkodzenia kurier powinien sporządzić niezbędny protokół szkodowy. 

Jeśli wybierzesz dostawę paczkomatami, dokładnie obejrzyj stan przesyłki, gdyż każde, nawet delikatne wgniecenie, może być przyczyną szkód w jej wnętrzu. Jeśli paczka nosi ślady mogące świadczyć o uszkodzeniu zawartości należy wybrać na ekranie monitora paczkomatu stosowną opcję i włożyć paczkę spowrotem do skrytki, aby później odebrać ją w oddziale i móc sprawdzić zawartość w obecności pracownika firmy przewozowej celem spisania protokołu szkodowego.

Reklamacje należy zgłaszać na naszą skrzynkę e-mail, a do wiadomości prosimy dołączyć wyraźny skan protokółu szkodowego oraz zdjęcia przedstawiające stan paczki, sposób zabezpieczenia towaru w jej wnętrzu oraz towar który został uszkodzony.