• ZESTAW 3 NAWOZÓW 500ml MAKRO MIKRO WĘGIEL

Symbol: AH024

Trzy nawozy akwarystyczne, które wspólnie zapewniają podstawowe nawożenie akwarium roślinnego.

54.67 -9% 49.99
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
54.67
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN paczka 9.99
InPost Paczkomaty 24/7 15.99
Kurier DPD 17.99
Kurier DPD (Pobranie) 18.99
Kurier InPost 18.99
Kurier Inpost (Pobranie) 19.99
Przesyłka paletowa DHL 139
Dostępność Duża ilość
www.aquahobby.com.pl
EAN 5903855060319

Zamów telefonicznie: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Zestaw trzech najważniejszych nawozów AQUA HOBBY do akwarium roślinnego

MAKRO 500ml, MIKRO 500ml i WĘGIEL 500ml

Niniejszy zestaw nawozów stanowi podstawowy sposób nawożenia akwarium roślinnego.

Wszystkie trzy razem stanowią zestaw "All in one" - komplet wszystkich niezbędnych mikro i makro elementów z węglem włącznie.

Nasze nawozy są bardzo wydajne - przy stosowaniu podstawowej dawki oferowany zestaw wystarczy nawet na 500 dni przy 50 litrowym akwarium. 


 

imageAQUA HOBBY MACROPLUS

Skoncentrowany nawóz akwarystyczny zawierający w swoim składzie łatwo przyswajalną przez rośliny wodne formę azotu, fosforu i potasu. Te trzy pierwiastki zaliczane do makroelementów, rośliny pobierają w największych ilościach i powinny być nieprzerwanie dostępne w wodzie akwariowej. Stosowanie nawozu gwarantuje właściwe nawożenie roślin wodnych w akwariach naturalnych.

DAWKOWANIE

Dawkowanie należy dostosować indywidualnie dla każdego zbiornika. Podstawowa dawka tygodniowa wynosi 1 mililitr na 10 litrów wody w akwarium co spowoduje wzrost stężenia azotu o +4,5 mg/l, fosforu o +0,6 mg/l i potasu o +3,6 mg/l. W akwariach z dużą ilością szybkorosnących roślin takich jak Rotale, Hemiantusy czy Lotosy, dawkę można dowolnie zwiększać tak, aby poziom azotu był utrzymywany w granicach od 5 do 15 mg/l. 

 


 

imageAQUA HOBBY MICROPLUS

Skoncentrowany nawóz akwarystyczny zawierający w swoim składzie zestaw mikroelementów z dodatkiem magnezu. Regularne podawanie nawozu stymuluje wzrost i poprawia kondycję roślin. Szczególnie polecany do zbiorników z podłożem ubogim w składniki odżywcze czyli surowy żwir, bądź wyjałowione podłoże aktywne. Zawiera zestaw pierwiastków niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin w przypadku używania wody miękkiej np. z procesu odwróconej osmozy (RO).

DAWKOWANIE

Podstawowa dawka tygodniowa wynosi 1 mililitr na 10 litrów wody w akwarium co spowoduje wzrost stężenia żelaza o +0,1 mg/l oraz magnezu o +1,0 mg/l. W akwariach z dużą ilością szybkorosnących roślin takich jak Rotale, Hemiantusy czy Lotosy dawkę można zwiększyć dwukrotnie.

 


 

image

AQUA HOBBY CARBON 500ml - innowacyjny WĘGIEL w płynie (CARBO)

Znakomity substytut węgla do akwarium roślinnego. AQUA HOBBY CARBON to skoncentrowany płynny nawóz dostarczający węgiel w postaci dobrze przyswajalnej dla roślin. Większość konkurencyjnych produktów typu CARBO, stanowi roztwór wodny szkodliwego aldehydu glutarowego, którego rozkład w akwarium do węgla w formie przyswajalnej przez rośliny jest bardzo długotrwały - może zająć nawet kilka dni. W przypadku AQUA HOBBY CARBON 20% węgla z dodanego produktu do akwarium jest natychmiast dostępny dla roślin. Pozostałe 80% węgla rozkłada się w wodzie akwariowej do formy przyswajalnej przez rośliny już po upływie kilku godzin. Dlatego pozytywne rezultaty stosowania AQUA HOBBY CARBON zobaczysz w swoim akwarium bardzo szybko, już nawet od drugiego dnia!

Jaka jest rola węgla w akwarium oraz jakie są jego źródła powstawania?

Węgiel jest podstawowym budulcem roślin, jego zawartość w suchej masie rośliny jest największa. Węgiel w akwariach często zawierają niektóre rodzaje podłoży oraz produkuje go fauna w postaci dwutlenku węgla, jednak taka ilość węgla zwykle okazuje się niewystarczająca. Deficyt węgla powoduje że w metabolizmie roślin następuje ograniczenie lub całkowita blokada przyswajania pozostałych składników odżywczych czego efektem jest spowolnienie lub całkowite zatrzymanie ich wzrostu. Taka sytuacja prowadzi do rozwoju wielu gatunków glonów, gdyż te doskonale radzą sobie w takich warunkach. Nawóz węglowy AQUA HOBBY CARBON uzupełnia niedobory węgla, oczyszcza wizualnie akwarium, intensyfikuje wchłanianie pozostałych składników odżywczych przez rośliny co powoduje ograniczenie wzrostu glonów, a w połączeniu z pozostałymi nawozami AQUA HOBBY stwarza idealne warunki dla wzrostu roślin. 

Co wyróżnia AQUA HOBBY CARBON?

  • Jeden z najchętniej kupowanych nawozów typu CARBO - teraz w nowej, ulepszonej recepturze o zwiększonej wydajności i lepszej skuteczności.
  • Korzystnie wpływa na działanie pozostałych nawozów - intensyfikuje wchłanianie pozostałych składników odżywczych przez rośliny.
  • Poprawia kondycję roślin oraz wspiera ich szybszy i efektywniejszy rozwój ułatwiając uzyskanie efektu "bąbelkowania". Takie warunki stają się nieprzyjazne dla glonów ograniczając ich rozwój w akwarium.
  • Wizualnie oczyszcza akwarium, ogranicza powstawanie osadów z kamienia i niweluje konieczność posiadania systemu CO2.
  • Jest nieszkodliwy dla ryb, krewetek i innej fauny w akwarium.
  • Nie zawiera w swoim składzie niebezpiecznych substancji gwarantując bezpieczeństwo użytkowania.
  • Może być stosowany także w akwarium z tradycyjną instalacją dwutlenku węgla wspierając jej działanie.

Jak dawkować nawóz AQUA HOBBY CARBON?

Podstawowa dawka dzienna wynosi 1ml nawozu na 50 litrów wody w akwarium. W zależności od potrzeb dawkowanie można zwiększyć aż do 1ml na 10 litrów wody. Przy określaniu wielkości dawki należy kierować się przede wszystkim ilością, wielkością oraz tempem wzrostu roślin w akwarium. Bardzo istotna jest także moc oświetlenia - im więcej światła dostarczasz roślinom tym szybciej rosną, co powoduje zwiększone zapotrzebowanie na węgiel i inne składniki odżywcze.

 


GRATIS

Do każdej butelki dajemy dozownik w postaci kubeczka z miarką. Na życzenie kubeczek możemy wymienić na strzykawkę lub pipetę, wówczas prosimy o podanie takiej informacji w uwagach do zamówienia.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu. Możesz ocenić produkt jako pierwszy.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Ostatnio oglądane produkty