• O roślinach in vitro

leavespng(1).png

ROŚLINY IN VITRO - INFORMACJE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Rośliny z uprawy in vitro produkowane są w laboratoriach kultur tkankowych. Sterylne warunki produkcji zapewniają sadzonki pozbawione ślimaków, glonów czy patogenów chorobotwórczych.

Ważną zaletą takich roślin jest ich niska cena. Zamiast jednej rośliny z hodowli wodnej możesz zakupić kilka, a nawet kilkanaście sadzonek in vitro w tej samej cenie, które po upływie kilku tygodni będą wyglądały identycznie jak te z uprawy podwodnej. Żel który jest ich pożywką zawiera w swoim składzie hormony roślinne, które stymulują rośliny do wzrostu oraz ułatwiają aklimatyzację w nowym akwarium.

Sadzenie roślin in vitro odbywa się na takiej samej zasadzie jak w przypadku roślin z uprawy wodnej. Wystarczy uprzednio wypłukać z korzeni nadmierną ilość żelu, który w razie przedostania się do akwarium jest nie szkodliwy dla fauny. Niewielkie rozmiary sadzonek znacząco ułatwiają sadzenie w podłożu oraz dadzą Tobie niesamowitą przyjemność obserwacji jak dosłownie rosną w oczach. Polecamy zakup pęsety akwarystycznej, która bardzo ułatwi zadanie.