Rotala Rotundifolia 'Green' kubek 10cm in vitro
Dostępność: Brak (wyślij zapytanie aby poznać termin dostawy) 0 szt.
Cena: 20.89
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0,00 zł
Cena uwzględnia rabaty
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0,00 zł
Cena uwzględnia rabaty
Symbol:
Dostępność: Brak (wyślij zapytanie aby poznać termin dostawy) 0 szt.
Cena: 20.89
Rotala Rotundifolia 'Green' to drobna roślina łodygowa o szybkim wzroście. Nadaje się na drugi i trzeci plan akwarium. Jest to zielona odmiana Rotundifolii, która nie wybarwia się na czerwony kolor nawet w silnym oświetleniu. Gatunek ten rozmnażamy poprzez cięcie wierzchołka oraz bocznych odrostów. Nieprzycinana dorasta do powierzchni wody gdzie kładzie się pod jej taflą.
Rotala Rotundifolia 'Green' to łatwa w uprawie roślina. Żyzne podłoże sprzyja lepszemu wzrostowi. Temperatura optymalna dla tej rośliny to 22-27°C. Wymaga wody miękkiej do średnio twardej - pH w granicach 6,0 - 7,0.
Kupując jedną sztukę otrzymujesz kubek o średnicy 10 cm, który zawiera około 50 sadzonek o długości od 3 do 7 cm.
Z otrzymanego kubeczka delikatnie wydziel pojedyncze sadzonki i umieść w podłożu w odległości 2-3 cm. Rotundifolię najlepiej sadzić w grupach.
Przeznaczenie:
Roślina akwariowa przeznaczona do uprawy w wodzie słodkiej w akwariach ozdobnych. Produkt wyłącznie do celów dekoracyjnych i hobbystycznych. Nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi ani zwierzęta gospodarskie.
Potencjalne zagrożenia:
Ryzyko połknięcia przez dzieci lub zwierzęta domowe – produkt nie jest żywnością.
Niektóre gatunki mogą wywołać podrażnienia skóry lub oczu w przypadku kontaktu z sokiem roślinnym.
Rośliny ulegają degradacji biologicznej, jeśli przechowywane są poza wodą zbyt długo.
W przypadku roślin in vitro: pożywka agarowa nie jest toksyczna, ale nie nadaje się do spożycia – istnieje ryzyko połknięcia przez dzieci.
Środki ograniczające ryzyko:
Rośliny przechowywać i sadzić wyłącznie w akwariach.
Chronić przed dziećmi i zwierzętami domowymi.
Unikać kontaktu soków roślinnych z oczami i błonami śluzowymi.
Jeśli roślina została dostarczona w pożywce agarowej (forma in vitro), należy dokładnie opłukać żel pod bieżącą wodą przed posadzeniem w akwarium.
Nie wprowadzać roślin do środowiska naturalnego – przeznaczone wyłącznie do akwariów.
Deklaracja zgodności:
Produkt spełnia wymagania Rozporządzenia (UE) 2023/988 (GPSR). Przy prawidłowym stosowaniu nie stwarza zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników.
Aqua Hobby Grzegorz Kamiński
Krótka 4
64-100 Leszno
Poland
biuro@aquahobby.com.pl