• Hemianthus callitrichoides CUBA kubek 10cm InVitro

Roślina potocznie nazywana Heńkiem maleńkim. Z uwagi na niewielkie rozmiary liści i płożący styl wzrostu jest często spotykana w nano akwariach na pierwszym planie.

Rodzaj uprawy in vitro
Przydatność na pierwszym planie, roślina dywanowa (carpet), w krewetkarium, w nanoakwarium
Trudność uprawy umiarkowana (dla obeznanych)
Zapotrzebowanie na światło przeciętne
Tempo wzrostu szybkie
19.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 10.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 10.9
Kurier InPost 14
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 14.5
Kurier DPD 15
Kurier DPD (Pobranie) 18
Kurier Inpost (Pobranie) 19
Dostępność Duża ilość

Masz pytanie? Zadzwoń: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Hemianthus callitrichoides 'cuba'

 • Kubek 10cm, ~200 gałązek
 • Roślina z uprawy in vitro
 • Stopień trudności uprawy - umiarkowany
 • Sugerowana pozycja w akwarium - przód zbiornika
 • Minimalna moc oświetlenia - 50 Watt na 100 litrów wody
 • Minimalna moc oświetlenia LED - 22 Watt na 100 litrów wody
 • Dwutlenek węgla (CO2) - zalecany
 • Tempo wzrostu - szybkie
 • Osiągana wysokość w akwarium - od 2 do 3 cm (+)

 

Hemianthus callitrichoides 'cuba' zwany potocznie Heńkiem maleńkim to drobna jasnozielona roślina, która płoży się po podłożu. Jest często spotykana w nanoakwariach oraz dużych zbiornikach na pierwszym planie. Mały henio ma niewielkie, owalne, gęsto rosnące listki, które tworzą niesamowitą połać na dnie akwarium. Można go sadzić nie tylko na podłożu, ale także na wszelkiego rodzaju dekoracjach jak np. korzeń, łupina kokosa itp. W dobrych warunkach roślina bardzo szybko się rozrasta.

 

WARUNKI UPRAWY

Sama uprawa małego Heńka nie jest trudna. Najtrudniejsze w uprawie tej rośliny są początki w świeżym akwarium. Jeśli się już przyjmie to rośnie jak szalona. Do najczęstszych problemów w świeżym akwarium należy zaliczyć obrastanie rośliny glonami co prowadzi do spowolnienia wzrostu. W takiej sytuacji warto wpuścić do zbiornika kilka Grubowargów syjamskich, które szybko rozprawią się z glonami. Moc oświetlenia powinna nie być mniejsza niż 50 Watt na 100 litrów wody. Do prawidłowego wzrostu wymaga pełnego, ale nie intensywnego nawożenia. Zaleca się stale badać stężenie żelaza, które powinno być nieustannie na wykrywalnym poziomie. Niedobór Fe objawia się żółknącymi listkami (nawóz żelazowy znajdziesz w naszym sklepie). Instalacja CO2 nie jest wymagana jednak znacząco przyśpiesza wzrost i ułatwia uprawę. Temperatura optymalna dla tej rośliny to 18-28 °C. Woda powinna być miękka - pH w granicach 5,5 - 7,5.

 

UWAGI DOTYCZĄCE SADZENIA

Z kubeczka wydziel małe porcje liczące kilka gałązek i umieść w podłożu w odległości ~2 cm na wzór szachownicy. W początkowej fazie wzrostu usuń z akwarium ryby kopiące w podłożu jak np. kirysy. Po około tygodniu roślina zacznie rozrastać się na wolne przestrzenie, aż do pełnego zagęszczenia tworząc piękny jasnozielony trawniczek. Sadzenie małego heńka znacznie ułatwia pęseta do sadzenia roślin. Za pomocą niniejszej rośliny można także obsadzić różnego rodzaju korzenie i inne dekoracje. W tym celu użyj cieniutkiej żyłki. Można też wykonać drzewko w stylu bonsai z korzenia i hemianthusa niskiego. Do mocowania heńka używamy wówczas drutu ogrodniczego który jest dostępny w naszej ofercie.  

 

ILOŚĆ ORAZ WIELKOŚĆ OFEROWANYCH ROŚLIN

Oferta dotyczy zakupu dużego kubeczka o średnicy 10cm pełnego roślin z uprawy w in vitro. Na jeden kubeczek przypada około 200 gałązek małego heńka o długości od 2 do 4 cm.                                               

Film przedstawiający przycinanie trawnika z Hemianthusa niskiego w akwarium

 

 • Roślinki przyszły całe i zdrowe, na 9 kubków w 2 kolor roślinek był słabszy. A tak to wszystko git
  Mateusz C. (2021-09-02)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Ostatnio oglądane produkty