• Cryptocoryne Wendtii Brown kubek 10cm in vitro

Symbol: L313

jedna z najpopularniejszych zwartek o podłużnych liściach koloru brązowego na drugi plan akwarium. Może rosnąć w cieniu, gdyż jest to roślina o bardzo niskich wymaganiach świetlnych.

Rodzaj uprawy in vitro
Przydatność na drugim planie, w krewetkarium, w nanoakwarium
Trudność uprawy łatwa (dla początkujących)
Zapotrzebowanie na światło małe
Tempo wzrostu wolne
19.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 10.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 10.9
Kurier InPost 14
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 14.5
Kurier DPD 15
Kurier DPD (Pobranie) 18
Kurier Inpost (Pobranie) 19
Dostępność Duża ilość

Masz pytanie? Zadzwoń: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Cryptocoryne Wendtii Brown

 • Kubek Ø 10 cm, 50-80 liści (10-15 sadzonek)
 • Roślina z uprawy in vitro 
 • Stopień trudności uprawy - łatwy 
 • Sugerowana pozycja w akwarium - boki oraz środek akwarium 
 • Zalecana moc oświetlenia świetlówkowego - 0,3 W/l i więcej 
 • Zalecana moc oświetlenia LED - 0,14 W/l i więcej 
 • Dwutlenek węgla (CO2) - niewymagany
 • Osiągana wysokość - 30 cm
 • Tempo wzrostu - umiarkowane 
 • Przypuszczalna wysokość po 2 miesiącach od chwili posadzenia w akwarium - 20 cm

Crytocoryne Wendtii Brown to znana odmiana zwartki o brązowym kolorze liści. Jej uprawa w akwarium jest bardzo łatwa - roślina ma niewielkie wymagania i jest bardzo odporna na różne warunki panujące w zbiorniku. Zwartka o szeroko-lancetowatych liściach zwykle długości 10 - 20 cm, brzegi są lekko pofalowane, kolor brązowo-czerwony. Odcień liści oraz ich wielkość jest zależna od warunków panujących w akwarium. W silnie oświetlonych zbiornikach zachowuje bardziej zwartą strukturę a jej liście są wyraźnie mniejsze oraz jest ich więcej. Wendtii Brown doskonale rośnie także w miejscach zacienionych, ale wtedy wypuszcza mniejszą ilość liści których rozmiar jest duży, sięgający nawet 25 cm. Gatunek ten rozmnaża się bardzo łatwo poprzez rozłogi. Posiada długie i mięsiste korzenie wrastające głęboko w podłoże akwarium. 

WARUNKI UPRAWY

Zwartki preferują żyzne podłoże, najlepiej z dodatkiem gliny i torfów, dlatego w uprawie tego gatunku warto stosować kulki gliniane. Bardzo dobrze rośnie w akwariach na bazie ziemi ogrodowej. Lubi częste podmiany wody na świeżą. Nawożenie i CO2 nie jest konieczne, ale przyczynia się do lepszego wzrostu. Temperatura optymalna dla tej rośliny to 22-28°C. Twardość wody i odczyn pH nie ma większego znaczenia w uprawie tego gatunku.

WIELKOŚĆ PORCJI

Ofertą sprzedaży jest okrągły pojemnik o średnicy około 10 cm z sadzonkami z uprawy in vitro (w pożywce żelowej). Jeden taki pojemnik zawiera co najmniej 50 liści o długości 1-5 cm, ale często jest ich znacznie więcej - nawet 80. Z pojemnika da się wydzielić od 10 do 15 sadzonek (rozet).  

SPOSÓB SADZENIA

Z otrzymanego pojemnika wydziel pojedyncze sadzonki i umieść w podłożu w odległości 2-3 cm. Sadzenie roślin wykonuj przy użyciu pęsety akwarystycznej. Przed umieszczeniem roślin w akwarium opłucz pożywkę znajdującą się w korzeniach sadzonek pod bieżącą wodą. Pod rośliną warto umieścić kulkę glinianą.

ROŚLINY IN VITRO - CO TO TAKIEGO?

Rośliny w szkleRośliny z uprawy in vitro są rozmnażane w sterylnych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są w doskonałej jakości bez ryzyka przyniesienia chorób, ślimaków, czy glonów.

Rośliny in vitro rosną w przezroczystej pożywce, która w zależności od wymagań danego gatunku ma postać płynną, półpłynną lub żelową. Sadzenie roślin in vitro odbywa się na takiej samej zasadzie jak w przypadku roślin z uprawy wodnej. Wystarczy uprzednio wypłukać z korzeni nadmierną ilość pożywki.

Do sadzenia roślin in vitro zaleca się używanie pęsety akwarystycznej. Możesz ją nabyć w naszym sklepie w dziale Aquascaping

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Ostatnio oglądane produkty