• ZOOLEK Aquatest NO2 TEST do badania azotynów

Symbol: 410303

Aquatest NO2 to test służący do pomiaru azotynów, które są przejściowym produktem przemiany azotu białkowego powstających w pierwszym etapie utlenienia związków amonowych (NH3/NH4) przy udziale bakterii tlenowych.

21.30
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 8.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN paczka 8.99
InPost Paczkomaty 24/7 12.99
Kurier InPost 12.99
Kurier DPD 16.99
Kurier Inpost (Pobranie) 18.99
Kurier DPD (Pobranie) 19.99
Dostępność Kilka sztuk
www.zoolek.pl
EAN 5907527410303

Masz pytanie? Zadzwoń: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Zoolek Aquatest NO2

Profesjonalny test kropelkowy

Aquatest NO2 to test służący do pomiaru azotynów, które są przejściowym produktem przemiany azotu białkowego powstających w pierwszym etapie utlenienia związków amonowych (NH3/NH4) przy udziale bakterii tlenowych. Azotyny (NO2) w akwariach są przekształcane na mniej szkodliwe azotany (NO3) przy udziale bakterii nitryfikacyjnych. Zbyt wysokie stężenie azotynów jest szkodliwe a nawet śmiertelne dla ryb, krewetek oraz innej fauny. Test szczególnie przydatny w okresie dojrzewania zbiornika, kiedy brakuje pożytecznych bakterii przekształcających azotyny w mniej szkodliwe azotany. W okresie dojrzewania akwarium pojawiają się równie niebezpieczne związki amonowe (NH3/NH4), których poziom należy kontrolować. Test NH3 także dostępny w ofercie naszego sklepu.

 

METODA POMIARU

Do próbówki należy nalać badaną wodę, następnie dodajemy odczynniki zgodnie z kolejnością opisaną w instrukcji. Po określonym czasie kładziemy próbówkę na skali barwnej i odczytujemy wynik poziomu stężenia azotynów przy krążku o barwie najbardziej zbliżonej do barwy wody w próbówce. Aquatest NO2 pozwala na wykonanie przynajmniej 30 pomiarów.

 

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Zestaw aquatest NO2 zawiera:

 

 • skalę barwną do odczytywania poziomu azotynów
 • dwa odczynniki
 • próbówkę
 • dozownik precyzyjny
 • instrukcję obsługi

Załączona instrukcja obsługi zawiera wszystkie niezbędne wskazówki do prawidłowego wykonania pomiaru oraz wiele innych przydatnych informacji związanych z azotynami w akwariach.

image

 • Bardzo dobry test
  Katarzyna P. (2022-02-10)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Ostatnio oglądane produkty