• ZOOLEK Aquatest NO2 TEST do badania azotynów

Symbol: 410303

Aquatest NO2 to test służący do pomiaru azotynów, które są przejściowym produktem przemiany azotu białkowego powstających w pierwszym etapie utlenienia związków amonowych (NH3/NH4) przy udziale bakterii tlenowych.

Brak towaru
19.90
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1-3 dni roboczych
Cena przesyłki 9.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 9.9
Kurier InPost 13
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 13.5
Kurier DPD 15
Kurier Inpost (Pobranie) 19
Kurier DPD (Pobranie) 20
Dostępność Chwilowy brak towaru
www.zoolek.pl
EAN 5907527410303
Zostaw telefon

Zoolek Aquatest NO2

Profesjonalny test kropelkowy

Aquatest NO2 to test służący do pomiaru azotynów, które są przejściowym produktem przemiany azotu białkowego powstających w pierwszym etapie utlenienia związków amonowych (NH3/NH4) przy udziale bakterii tlenowych. Azotyny (NO2) w akwariach są przekształcane na mniej szkodliwe azotany (NO3) przy udziale bakterii nitryfikacyjnych. Zbyt wysokie stężenie azotynów jest szkodliwe a nawet śmiertelne dla ryb, krewetek oraz innej fauny. Test szczególnie przydatny w okresie dojrzewania zbiornika, kiedy brakuje pożytecznych bakterii przekształcających azotyny w mniej szkodliwe azotany. W okresie dojrzewania akwarium pojawiają się równie niebezpieczne związki amonowe (NH3/NH4), których poziom należy kontrolować. Test NH3 także dostępny w ofercie naszego sklepu.

 

METODA POMIARU

Do próbówki należy nalać badaną wodę, następnie dodajemy odczynniki zgodnie z kolejnością opisaną w instrukcji. Po określonym czasie kładziemy próbówkę na skali barwnej i odczytujemy wynik poziomu stężenia azotynów przy krążku o barwie najbardziej zbliżonej do barwy wody w próbówce. Aquatest NO2 pozwala na wykonanie przynajmniej 30 pomiarów.

 

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Zestaw aquatest NO2 zawiera:

 

  • skalę barwną do odczytywania poziomu azotynów
  • dwa odczynniki
  • próbówkę
  • dozownik precyzyjny
  • instrukcję obsługi

Załączona instrukcja obsługi zawiera wszystkie niezbędne wskazówki do prawidłowego wykonania pomiaru oraz wiele innych przydatnych informacji związanych z azotynami w akwariach.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Ostatnio oglądane produkty