• WKŁAD 3x 1000ml - CERAMIKA, WĘGIEL AKTYWNY, ZEOLIT

Symbol: AH026

Zestaw trzech wkładów filtracyjnych do oczyszczania wody w akwariach. Pakiet zawiera ceramikę, węgiel aktywowany oraz zeolit. Każdy wkład w ilości 1000ml.

19.80
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 10.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 10.9
Kurier InPost 14
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 14.5
Kurier DPD 15
Kurier DPD (Pobranie) 18
Kurier Inpost (Pobranie) 19
Dostępność Duża ilość
www.aquahobby.com.pl
EAN 5903855060333

Masz pytanie? Zadzwoń: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Zestaw 3 wkładów filtracyjnych - 3x1000ml

  1. Bio ceramika 1000 ml: wkład w postaci białych krążków wykonanych z materiału przypominającego pumeks do użycia jako złoże do biologicznego oczyszczania wody. 
  2. Węgiel aktywny 1000 ml: wkład węglowy w kształcie pelletu używany do klarowania wody oraz chemicznego jej oczyszczania.
  3. Zeolit mineralny 1000 ml: wkład zeolitowy w formie drobnego granulatu (4-8mm) do chemicznego i biologicznego oczyszczania wody.

WŁAŚCIWOŚCI

  • Wkłady do stosowania we filtrach zewnętrznych jak i wewnętrznych, w sumpach, w filtrach zraszanych i rynnowych.
  • Nadają się do filtracji wody zarówno w akwariach jak i oczkach wodnych.
  • Ich duża porowatość zapewnia skuteczną filtrację biologiczną.
  • Znakomicie poprawiają jakość wody.
  • Usuwają zmętnienie wody i jej nieprzyjemny zapach.
  • Wiążą metale ciężkie, chlor, fenole, barwniki i inne szkodliwe substancje.

BIO CERAMIKA to unikalny wkład do biologicznego filtrowania wody w akwariach ozdobnych. Przeznaczony do filtrów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Ma postać walców i wykonany jest z porowatego materiału przypominającego pumeks, który zapewnia bardzo dużą powierzchnię filtracyjną sprawiając go jednym z najlepszych biologicznych wkładów filtracyjnych. Na jego wewnętrznych porach osiedlają się pożyteczne bakterie z rodziny Nitrosomonas i Nitrobacter, które w swoim procesie życiowym wykorzystują trujące dla ryb produkty przemiany materii - amoniak i azotyny - utleniając je do formy bezpiecznej (azotany).

WĘGIEL AKTYWOWANY do filtrowania wody w akwariach. Przeznaczony do filtrów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Wkład wykonany jest z wysokiej jakości węgla aktywowanego w postaci walcowatych pałeczek. Jego właściwości absorpcyjne powodują, iż jest to znakomity środek do usuwania z wody wszelkiego rodzaju metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. Przydaje się również w celu usunięcia z wody pozostałości leków po leczeniu ryb. Znakomicie klaruje wodę i usuwa jej zmętnienie. Wkład wykazuje właściwości absorpcyjne od 1 do 3 miesięcy w zależności od zanieczyszczenia wody. W późniejszym okresie należy go wymienić lub usunąć.

ZEOLIT czyli jeden z najpopularniejszych wkładów filtracyjnych do chemicznego oczyszczania wody w akwariach ozdobnych. Przeznaczony do filtrów wewnętrznych oraz zewnętrznych, jest to starannie selekcjonowany naturalny zeolit. W jego wnętrzu znajduje się duża ilość mikro kanałów, w których wiąże i kumuluje różnego rodzaju zanieczyszczenia chemiczne wody takie jak związki azotowe oraz metale ciężkie będące niebezpieczeństwem dla ryb w akwarium. Wkład zeolitowy traci swoje właściwości sorpcyjne po upływie 2-3 miesięcy (w zależności od stanu zanieczyszczenia wody) i zaleca się wówczas jego wymianę na świeży.

Wkłady rozważane z dużych opakowań zbiorczych i pakowane we worki strunowe dzięki czemu możemy zaoferować je w stosunkowo niskiej cenie! Przed użyciem zalecamy przepłukać w letniej wodzie, aby pozbyć się pyłu który powstaje na skutek transportu i magazynowania.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Ostatnio oglądane produkty