• Micranthemum Monte Carlo pojemnik 2XL in vitro

Jest to roślina idealna na pierwszy plan oraz do sadzenia na skałkach i innych dekoracjach. Posadzona na korzeniu rośnie w stronę dna zwisając w toni wodnej, co wygląda bardzo ciekawie.

Rodzaj uprawy in vitro
Przydatność na pierwszym planie, na korzeniach, na skałkach, roślina dywanowa (carpet), w krewetkarium, w nanoakwarium
Trudność uprawy łatwa (dla początkujących)
Zapotrzebowanie na światło małe
Tempo wzrostu umiarkowane
Brak towaru
34.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 12.99
Kurier InPost 12.99
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 15.99
Kurier DPD 16.99
Kurier Inpost (Pobranie) 18.99
Kurier DPD (Pobranie) 19.99
Dostępność Chwilowy brak towaru
Zostaw telefon

Micranthemum Monte Carlo

 • Pojemnik 2XL (18x14cm), ~400 sadzonek
 • Roślina z uprawy in vitro
 • Stopień trudności uprawy - łatwy
 • Sugerowana pozycja w akwarium - przód zbiornika
 • Minimalna moc oświetlenia - 30 Watt na 100 litrów wody
 • Minimalna moc oświetlenia LED - 14 Watt na 100 litrów wody
 • Dwutlenek węgla (CO2) - niewymagany
 • Tempo wzrostu - umiarkowane
 • Osiągana wysokość w akwarium - zwykle mniej niż 1 cm

 

Micranthemum Monte Carlo do niedawna uważane było za ciekawostkę, dziś jest równie często spotykane w akwariach jak mały Henio (Hemianthus callitrichoides cuba). Choć obie rośliny używane są w tych samych częściach akwarium to jednak Monte Carlo jest znacznie łatwiejsze w uprawie oraz nie wymaga tak silnego oświetlenia. Jest to roślina idealna na pierwszy plan oraz do sadzenia na skałkach i innych dekoracjach. Posadzona na korzeniu rośnie w stronę dna zwisając w toni wodnej, co wygląda bardzo ciekawie. W mocniejszym oświetleniu (powyżej 0,5 W/l) rośnie szybko i bardzo charakterystycznie "wrasta" w wierzchnią warstwę podłoża, dlatego dywanik z tej rośliny zwykle nie przekracza 1 cm wysokości i nie wymaga częstych przycinek. Monte Carlo jest odporne na zaniedbania i błędny w nawożeniu. Niedobory zwykle sygnalizuje zatrzymaniem wzrostu. Po podaniu nawozu roślina szybko wraca do formy i ponownie zaczyna "cieszyć oko". 

 

UPRAWA Micranthemum Monte Carlo

Roślina łatwa w uprawie i jak najbardziej polecana dla początkujących akwarystów. Zadowoli się oświetleniem na poziomie 0,3 W/l. Dla poprawienia wzrostu wystarczy zwykły ogólny nawóz. Żyzne podłoże z pewnością sprzyja lepszemu wzrostowi, ale na surowym żwirku również będzie rosła. Monte Carlo toleruje temperaturę od 16 do 28 °C. Rośnie zarówno w wodzie twardej jak i miękkiej - pH w granicach 6,0 - 7,5.

 

WIELKOŚĆ PORCJI

Jedna zakupiona sztuka to bardzo duży pojemnik 2XL o wymiarach 18x14cm, który zawiera około 400 sadzonek (gałązek) tej rośliny. Dla przykładu taka ilość rośliny wystarczy na obsadzenie pierwszego planu w akwarium o długości 100-120cm.

 

SPOSÓB SADZENIA Micranthemum Monte Carlo

Z otrzymanego pojemnika wydziel pojedyncze gałązki i umieść w podłożu za pomocą pęsety w odległości ~2 cm. Używając rośliny jako ozdobę na korzeniu, przywiąż dowolną ilość gałązek za pomocą żyłki bądź drutu. Jeśli chcesz umieścić ją na skałkach, zwyczajnie wykorzystaj znajdujące się w nich szczeliny, wciskając w nie roślinę za pomocą pęsety. Jeśli szczelin brak, przyduś niewielką część rośliny kamieniem.

image

image

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Produkty podobne
 • Ostatnio oglądane produkty