• DEEP AQUA Spirala rafowa z otworem dla krewetek

Symbol: A MRKT01
Brak towaru
24.00
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN paczka 9.99
InPost Paczkomaty 24/7 15.99
Kurier DPD 17.99
Kurier InPost 18.99
Kurier Inpost (Pobranie) 19.99
Kurier DPD (Pobranie) 19.99
Dostępność Brak (wyślij zapytanie aby poznać termin dostawy)
EAN 5903424631001
Zostaw telefon

DEEP AQUA SPIRALA RAFOWA Z OTWOREM DLA KREWETEK I RYB

Kryjówka dla krewetek lub ryb

Spirala rafowa to nietuzinkowe oraz innowacyjne schronienie, a zarazem ozdoba ceramiczna dla zwierząt akwariowych. Wykonana z naturalnych materiałów bez użycia szkodliwych oraz toksycznych substancji przeznaczona jest do akwariów słodkowodnych i morskich. Wykonana została z wosokoporowatej ceramiki wypalanej w temperaturze 1200 stopni, co idzie za tym że nie wpływa na chemię wody. Dodatkowym jej atutem jest indywidualność oraz walor artystyczny. Jest szczególnie użyteczna w strefach słabego ruchu wody, a to z powodu braku schronień osłoniętych. Dodatkowo ceramika z której jest zrobiona pełni funkcję podłoża dla bazowania pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, posiad wyjątkowo dużo miejsc w stosunku do zajmowanej przestrzeni w akwarium.

Nasza ceramika najszybciej ulega zasiedleniu życiem, posiada największą pojemność jako podłoże dla pożytecznych mikroorganizmów i największą zdolność oczyszczania wody w akwarium, gdy już jest żywą skałą po zasiedleniu życiem. Zapewnia zwierzętom o wiele więcej kryjówek mieszkalnych niż ogólnodostępne ozdoby, czy kamienie spotykane w obiegu.

Korzystanie z ozdoby Deep Aqua Spirala Rafowa niesie za sobą wiele korzyści:

  • porowatość - porowata ceramika z którego jest zrobiona stanowi idealne miejsce do zasiedlania jej przez pożytyczne bakterie
  • lekkość/ciężar - nadzwyczajna porowatość skutkuje tym, że skały są niezwykle lekkie w zestawieniu ze swymi rozmiarami. Ułatwia to transport i manipulację, urządzanie lub przestawianie akwarium itd.
  • obojętność - wyroby uformowane z wysokiej jakości surowców ceramicznych wypalane są w temperaturze ponad 1200°C. Wyklucza to uwalnianie do wody, obojętne czy słonej albo miękkiej lub kwaśnej, jakichkolwiek niepożądanych składników.
  • formowalność - spiek ceramiczny tych wyrobów jest bardzo mikro-twardy, lecz z powodu niesłychanej porowatości, w praktyce jest kruchy i łatwy w obróbce. Dlatego można korygować kształt, formować wgłębienia i dziury jakimś stalowym narzędziem, modelować raszplą (gruboząbkowym pilnikiem), gładzić papierem ściernym itd...
  • biokompatybilność- ekstremalnie duża jest szybkość i obfitość kolonizacji ceramiki rafowej przez życie akwaryjne, w tym mikroorganizmy. Po zasiedleniu przez mikroorganizmy, spełniana przez ceramikę rafową funkcja żywej skały jest zwykle ponad 10 razy bardziej wydajna, niż naturalnej żywej skały.
  • mieszkalność - w zbiorze typów skałek ceramiki rafowej firmy występują formy dostarczające bardzo dużej liczby schronień i przestrzennych nisz życiowych dla poszczególnych gatunków zwierząt

Wymiary: 10 x 7 x 7 cm (długość, głębokość, wysokość)

Uwaga! ze względu na to, że każdy z produktów wykonywany jest ręcznie, wymiary mogą różnić się od podanych wyżej o 10% w zależności od egzemplarza

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu. Możesz ocenić produkt jako pierwszy gdy tylko go kupisz, a za napisanie rzetelnej i obiektywnej recencji otrzymasz punkty w naszym programie lojalnościowym.
  • Ostatnio oglądane produkty