• Cladophora GAŁĘZATKA KULISTA 5-7cm PAKIET 10szt

Gałęzatka kulista to bardzo popularny glon, który często jest błędnie nazywany mchem wodnym. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim kulistemu kształtowi oraz niezwykle żywo-zielonej barwie.

Rodzaj uprawy podwodna (submersyjna)
Przydatność na pierwszym planie, na drugim planie, na korzeniach, na skałkach, w krewetkarium, w nanoakwarium
Trudność uprawy łatwa (dla początkujących)
Zapotrzebowanie na światło małe
Tempo wzrostu bardzo wolne
Kolor rośliny Zielony
Brak towaru
78.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN paczka 9.99
InPost Paczkomaty 24/7 15.99
Kurier DPD 17.99
Kurier DPD (Pobranie) 18.99
Kurier InPost 18.99
Kurier Inpost (Pobranie) 19.99
Przesyłka paletowa DHL 139
Dostępność Brak (wyślij zapytanie aby poznać termin dostawy)
Zostaw telefon

Gałęzatka kulista - Cladophora aegagropila

Pakiet 10 sztuk o średnicy od 5 do 7 cm

  • Rośliny z uprawy podwodnej
  • Stopień trudności uprawy - łatwy
  • Sugerowana pozycja w akwarium - przód zbiornika, korzenie, skałki
  • Minimalna moc oświetlenia - 30 Watt na 100 litrów wody
  • Minimalna moc oświetlenia LED - 14 Watt na 100 litrów wody
  • Dwutlenek węgla (CO2) - niewymagany
  • Tempo wzrostu - bardzo wolne

Gałęzatkę można wykorzystać w akwarium na wiele sposobów. Zwykle spotykana jest w formie kuleczki na pierwszym planie lub w środkowej części zbiornika jako kontrast dla innych roślin. Można nią również obsadzić korzenie, skałki i inne elementy dekoracji zbiornika. Świetnie nadaje się jako trawnik (dywanik) na pierwszym planie. Gałęzatkę można rozdzielać na mniejsze kawałki, aby później przymocować je w wybranym miejscu za pomocą żyłki bądź kleju.

Gałęzatki można użyć jako naturalną ozdobę pomieszczenia w transparentnych wazonach z wodą. Używając ich w taki sposób należy co najmniej raz na dwa dni wymienić wodę na świeżą. Aby utrzymać je w dobrej kondycji warto dodać kilka kropel nawozu dla roślin akwariowych przy każdej zmianie wody. Wazon z gałęzatkami powinien stać w miejscu pół-cienistym lub nasłonecznionym.

W akwarium gałęzatka gromadzi w sobie wiele nieczystości, a w tym azotyny i azotany działając jako filtr biologiczny, dlatego zaleca się ją wypłukiwać co jakiś czas poza zbiornikiem. Uważa się, że gałęzatki są dobrym sposobem na pozbycie się innych niechcianych glonów, gdyż wygrywa z nimi walkę o składniki pokarmowe znajdujące się w wodzie.

W zbiornikach ze silnym oświetleniem, nawożeniem oraz dwutlenkiem węgla te zielone kuleczki wytwarzają mnóstwo pęcherzyków powietrza. Czasem jest ich tak wiele, że unoszą je pod powierzchnię wody. Po zgaszeniu światła gałęzatki naturalnie opadają na dno.

UPRAWA GAŁĘZATKI

Gałęzatka to bardzo łatwa w uprawie roślina. Lubi mocne oświetlenie, jednak poradzi sobie także w słabiej oświetlonych zbiornikach - od 30 Watt na 100 litrów wody (0,30 W/l). Woda powinna być czysta i przejrzysta. W akwariach zaniedbanych, z dużą ilością ryb szybko zamula się i nie jest już tak atrakcyjna. Wówczas należy ją wyjąć ze zbiornika i kilkakrotnie wypłukać w świeżej wodzie zduszając jak zwykłą gąbkę, aby wycisnąć z jej wnętrza nagromadzone nieczystości. Najlepsza temperatura dla tej rośliny to 18-20°C jednak znosi także wyższe temperatury do 27°C. Rośnie zarówno w wodzie twardej jak i miękkiej jednak w tej drugiej jej wzrost jest szybszy. pH w granicach 6,0 - 8,5.

Film przedstawiający krewetki red cherry na gałęzatce kulistej

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu. Możesz ocenić produkt jako pierwszy.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Ostatnio oglądane produkty