• Aquael Super Maxi filtr przelewowy do stawu oczka wodnego do 25 000L

Symbol: 102466
629.90
szt. Do przechowalni
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier InPost 0
Kurier DPD 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD (Pobranie) 18.99
Kurier Inpost (Pobranie) 19.99
Przesyłka paletowa DHL 139
Dostępność Kilka sztuk
EAN 5905546001731

Zamów telefonicznie: 603 21 21 78

Zostaw telefon

FILTR DO STAWÓW AQUAEL SUPER MAXI

Filtr mechaniczny do stawów i oczek wodnych Aquael Super Maxi to urządzenie o wszechstronnym działaniu i wysokiej efektywności oczyszczania. Akcesorium do oczek wodnych o pojemności 25 m3. Skutecznie oczyszcza wodę z takich zanieczyszczeń jak liście oraz całe rośliny, czy też muł oraz zawiesiny, a także stanowi odpowiednie środowisko rozwoju dobroczynnych bakterii, które rozpuszczają w wodzie związki azotowe, osadzając się na powierzchni. Filtr może z powodzeniem pracować w trybie ciągłym pod taflą wody oraz na zewnątrz.

Do jakich zastosowań sprawdzi się filtr do stawów Super Maxi?

W zależności od sposobu instalacji, filtry stawowe MAXI mogą być używane jako:

 • filtr zewnętrzny, umieszczony nad brzegiem oczka lub nad wypływem wodospadu,
 • filtr zanurzeniowy, postawiony na dnie zbiornika wraz z zamocowaną na pokrywie pompą, gdzie pełni jednocześnie funkcję fontanny.

Cechy i szczegółowy opis działania

W filtrach stawowych Maxi znajdują się wszystkie niezbędne media filtracyjne, które zapewniają doskonałe oczyszczanie wody z przeróżnych zanieczyszczeń. Materiały dzięki warstwowym ułożeniu są wysoce skuteczne w walce z zanieczyszczeniami, a przy tym także dzięki zastosowaniu biokulek stanowią doskonałe miejsce do osiedlenia się wielu pożytecznych bakterii wykazujących pozytywne działanie. Media filtracyjne takie jak szczotki, mata kokosowa, bezfenolowa gąbka oraz kule Bio Max doskonale rozprawiają się z większością zanieczyszczeń o różnej średnicy i pochodzeniu, dzięki czemu gwarantują czystą, przejrzystą wodę wolną od związków azotowych. Kule wykonane w całości z polipropylenu mają porowatą powierzchnię z wieloma użebrowaniami, które gwarantują optymalne warunki tlenowe, a same kule wykazują działanie podobne do mikroreaktorów anoksycznych.

SKŁAD ZESTAWU

Filtry MAXI wyposażone są standardowo w komplet mediów filtracyjnych: szczotki, gąbkę, kule BIO MAX oraz matę kokosową. Filtry MAXI posiadają wszystkie elementy, niezbędne zarówno do zamontowania na zewnątrz jak i wewnątrz zbiornika. Zestaw oprócz filtra zawiera rurkę pvc z kolankiem gumowym, 3 nakrętki, 3 śruby oraz podstawka.

OPIS DZIAŁANIA:

Kompletny zestaw mediów filtracyjnych filtr MAXI gwarantuje kompletną filtrację mechaniczna i biologiczną.

Do filtra MAXI można też zamontować lampę UV, która dodatkowo oczyszcza wodę z glonów i chroni przed jej zakwitaniem. Lampa UV nie jest standardowym wyposażeniem filtra MAXI.

Jeśli filtr MAXI będzie stosowany jako fontanna, należy pompę umieścić na pokrywie filtra, wykorzystując podstawę pompy. Na wylot pompy należy założyć dyszę rozpryskową, a na wlot wkręcić końcówkę znajdującą się w wyposażeniu filtra. Następnie łączymy pompę z kolankami zespolonymi z rurą zasysającą, która pobiera wodę już przefiltrowaną z dna filtra i wyrzuca ją poprzez dyszę nad lustro wody.

Przy stosowaniu filtra MAXI jako filtr zewnętrzny, oczyszczona woda wypływa dolnymi otworami filtra i jest doprowadzona wężami do oczka wodnego. Usytuowanie filtra ponad wodospadem pozwala na wykorzystanie jednej z dolnych końcówek na wodospad lub na kaskadę. Należy zwrócić uwagę na to, aby miejsca zasysania przez pompę wody do filtrowania oraz wylot już przefiltrowanej wody były od siebie dostatecznie oddalone.

MEDIA FILTRACYJNE:

Filtrach stawowe MAXI, standardowo wyposażone są w 4 warstwy mediów filtracyjnych:

 • szczotki
 • bezfenolowa gąbka
 • mata kokosowa
 • bezfenolowa gąbka
 • kule BIO MAX

Materiały te umieszczone są warstwowo. Szczotki są bardzo dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, czyli filtracji mechanicznej. Jednocześnie są znakomitym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii.

Bezfenolowa gąbka, to kolejny etap filtracji mechanicznej. Umożliwia ona szczególnie łatwy rozwój kultur bakteryjnych, odpowiedzialnych za usuwanie ze zbiornika zanieczyszczeń biologicznych.

Mata kokosowa, dzięki odpowiedniej strukturze, jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego ijest doskonałym podłożem dla kultur bakterii odpowiedzialnych za filtrację biologiczną.

Kule polipropylenowe posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody. Szczotki są bardzo dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, jednocześnie są znakomitym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii.

 • współpracuje z odpowiednimi pompami AQUAJET PFN
 • zapewnia filtrację biologiczną i mechaniczną
 • jest przystosowany do pracy ciągłej
 • może być stosowany w zanurzeniu jak również na zewnątrz oczka.

Filtr Aquael Super Maxi:

 • Przeznaczony do oczka o pojemności do 25 000 L
 • Zalecana wydajność pompy: od 5 000 do 10 000 l/h

 

MAXI MAXI 1 SUPERMAXI
Index 101671 101721 102466
Pojemność oczka wodnego [L] 5000 10000 25000
Wymiary [cm] (szerokość x głębokość x wysokość) 44x32x35 52x39x40 50x79x40
Średnica Przyłącza 1/2-3/4-1 1/2-3/4-1 1/2-3/4-1
Praca w wodzie
Praca poza wodą
Rekomendowana pompa PFN 3500 PFN 3500/ ECO 6000/ ECO 8000 PFN ECO 6000/ECO 8000/ ECO 10000
Przepływ l/h 5500 5500 8000

image

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu. Możesz ocenić produkt jako pierwszy.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Inni Klienci kupili również
 • Ostatnio oglądane produkty