• Aqua Soil 2l naturalny substrat podżwirowy na bazie Ziemi Ogrodowej

Symbol: 060685

Gotowa mieszanka zapewniająca pełne i długotrwałe odżywianie roślin wodnych w akwariach roślinnych

12.00
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN paczka 9.99
InPost Paczkomaty 24/7 15.99
Kurier DPD 17.99
Kurier DPD (Pobranie) 18.99
Kurier InPost 18.99
Kurier Inpost (Pobranie) 19.99
Przesyłka paletowa DHL 139
Dostępność Duża ilość
www.aquahobby.com.pl
EAN 5903855060685

Zamów telefonicznie: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Aquahobby AQUA SOIL

PODŁOŻE NA BAZIE ZIEMI OGRODOWEJ DO AKWARIUM ROŚLINNEGO

 • imageDługotrwale odżywia rośliny 
 • Stymuluje ukorzenianie roślin 
 • Ułatwia utrzymanie niskiego pH wody 
 • Dostarcza humus ograniczający wzrost glonów 
 • Poprawia jakość wody 
 • Do stosowania pod dowolnym żwirem i podłożem aktywnym 
 • Stworzony z naturalnej ziemi ogrodowej

 

W rzekach i jeziorach rośliny mają ciągły dostęp do składników odżywczych dzięki którym mogą prawidłowo się rozwijać. Akwarystyka to dziedzina w której nieustannie dążymy do stworzenia akwariów gdzie mają panować warunki zbliżone do tych jakie spotkać można w naturze. Nic tak bardzo nie zbliża do natury jak zastosowanie naturalnego podłoża które zostało stworzone z wykorzystaniem naturalnej gleby i torfów.

 


image

 

 

Substrat AQUA SOIL to gotowa mieszanka zapewniająca pełne i długotrwałe odżywianie roślin wodnych w akwariach roślinnych. Akwaria oparte o nasz substrat funkcjonują prawidłowo nawet przez 6 lat. Substrat ten można stosować zarówno w zbiornikach typu LOW-TECH jak i HIGH-TECH.

Aquahobby AQUA SOIL to sprawdzona receptura i najwyższa jakość składników użytych do produkcji mieszanki.

 

 


 

 

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ SUBSTRAT AQUA SOIL?

Podłoże to najważniejszy element w akwarium roślinnym, to ono ma największy wpływ na to jak będą rozwijały się rośliny i decyduje o tym czy akwarium będzie łatwe w utrzymaniu. Wielu akwarystów - a w szczególności tych początkujących - uważa że za podłoże wystarczy zwykły żwir, a rośliny będą się rozwijały dzięki nawozom podawanym do słupa wody. Niestety takie podejście jest błędne i szybko okazuje się że akwarium trzeba restartować. Surowy żwir nie ma właściwości buforujących przez co nawozy podawane do akwarium mogą być bardzo łatwo przedawkowane lub w drugą stronę - przy odrobinie nieuwagi - szybko można zagłodzić rośliny. Takie akwarium często jest niestabilne i a ich właściciele nieustannie muszą walczyć z glonami.

Zastosowanie substratu AQUA SOIL pod żwirem stabilizuje akwarium i powoduje że rośliny nie tylko są odżywiane dokorzeniowo, składniki pokarmowe przenikają do słupa wody dzięki czemu rośliny są nawożone również dolistnie. Dozowanie nawozów w płynie w takim zbiorniku jest jedynie czynnikiem dodatkowym, wspomagającym działanie podłoża jeśli w akwarium znajduje się duża ilość szybko rosnących roślin. W akwariach typu Low-Tech na naszym substracie nawożenie do słupa wody często w ogóle okazuje się zbędne.

Substrat AQUA SOIL jest bezpieczny dla mieszkańców akwarium.

image

  

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Substrat należy ułożyć na dnie zbiornika zachowując odstęp 2-3 cm od przedniej i bocznych ścianek zbiornika. Warstwa substratu powinna mieć grubość od 2 do 4 cm.

 

Następnie całość należy przykryć dowolnym żwirem o granulacji od 1 do 3 mm. Warstwa żwirku powinna wynosić nie mniej niż 5 cm. W przypadku zbiorników High-Tech gdzie będzie występowało obfite nawożenie do słupa wody, zaleca się stosować drobniejszy żwir o granulacji od 1 do 1,5 mm. Zamiast żwiru można też użyć dowolnego podłoża aktywnego. Takie połączenie sprawdza się bardzo dobrze.

 

imageimage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec delikatnie nalewamy wody jedynie do poziomu podłoża i możemy rozpocząć sadzenie roślin, aby później napełnić wodą całe akwarium.


SKŁAD MIESZANKI

Substrat AQUA SOIL zawiera:

 • jakościową ziemię, która jest ogromnym bankiem składników odżywczych
 • torf, który odpowiada m.in za obniżanie pH podłoża i wody oraz za dostarczanie związków humusowych (próchnica), które zapobiegają rozwojowi glonów i wspomagają wzrost roślin
 • węgiel aktywowany, który jest składnikiem buforującym nadmiaru składników odżywczych w podłożu
 • glinę proszkowaną, która jest cennym źródłem wielu makro i mikroelementów, a w szczególności żelaza
 • keramzyt, który dzięki swojej strukturze rozluźnia podłoże i zapobiega tworzeniu się stref beztlenowych. Na jego powierzchni osadza się również flora bakteryjna
 • dodatek makroelementów, dzięki którym świeżo posadzone rośliny rozpoczną zaskakująco szybki wzrost

 

PRZYKŁAD ZBIORNIKA

Na załączonych fotografiach przedstawiamy zbiornik o wymiarach 80x40x40 i mocy oświetlenia 103W. Jako podłoże zastosowano naszą mieszankę AQUA SOIL. Ziemia przykryta została żwirem bazaltowym o granulacji 1 - 1,5 mm. Do akwarium podawany jest dwutlenek węgla w postaci gazowej.

 

DZIEŃ 1:

image

DZIEŃ 12:

image

DZIEŃ 18:

image

DZIEŃ 24:

image

DZIEŃ 30:

image

DZIEŃ 45:

image

 

Akwarium wystartowało aż miło i przy jego uruchomieniu nie było żadnych większych problemów z glonami. Rośliny nie wykazują żadnych braków, rosną bardzo szybko i oczywiście brak glonów. Słup wody w tym akwarium nawożony jest nawozami Aquahobby. Wszystkie nawozy AQUA HOBBY dostępne są w naszym sklepie.

 

CZYSTOŚĆ WODY

Wbrew pozorom taki rodzaj podłoża nie barwi wody. Przy zapewnieniu zalecanej granulacji i grubości warstwy żwiru oraz sumiennych cotygodniowych podmianach, woda pozostaje przejrzysta i klarowna. Zabarwienie może wystąpić w pierwszych dniach po zalaniu zbiornika, należy wówczas dokonać dużej podmiany wody (50%).

ILE SUBSTRATU ZAKUPIĆ?

Proszę pamiętać, że im grubsza warstwa tym później podłoże zostanie wyjałowione. Nie zaleca się jednak stosowania warstwy grubszej niż 4 cm. W niższych zbiornikach gdzie nie można sobie pozwolić na zbyt grubą warstwę podłoża zalecamy 2cm substratu, z kolei w tych wyższych mających 40cm wysokości i więcej polecamy większą ilość substratu 3 lub nawet 4 cm. Poniżej tabelka która dokładnie obrazuje ile potrzeba litrów substratu dla uzyskania warstwy 2, 3 lub 4cm w większości typowych zbiornikach.

Ilość substratu w litrach dla warstwy o grubości:
Wymiary dna (cm) 2cm 3cm 4cm
20x20 0,8 1,2 1,6
30x30 1,8 2,7 3,6
40x25 1,9 3,0 4,0
60x30 3,6 5,4 7,2
80x35 5,6 8,4 11,2
100x40 8,0 12,0 16,0
120x50 12,0 18,0 24,0
150x50 15,0 22,5 30,0
200x50 20,0 30,0 40,0
250x60 30,0 45,0 60,0

Jeśli w tabeli nie widzisz wymiaru Twojego akwarium to podajemy wzór wg którego możesz obliczyć ilość potrzebnego substratu (x):

x = długość akwarium * szerokość akwarium * grubość warstwy substratu ÷ 1000

Przyjmując iż wymiary dna Twojego akwarium wynoszą 40x40 cm, a grubość warstwy substratu ma wynosić 3 cm liczymy następująco:

x = 40*40*3÷1000

x = 4,8

Należy zakupić 5 litrów substratu.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu. Możesz ocenić produkt jako pierwszy.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Ostatnio oglądane produkty