• AQUAEL AQUAJET PFN-8000 ECO pompa fontanna 7500l/h

Symbol: 115026
Wydajność (przepływ wody) 7500 l/h
Brak towaru
434.70
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 0
Kurier InPost 0
Kurier DPD 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 15.99
Kurier Inpost (Pobranie) 18.99
Kurier DPD (Pobranie) 19.99
Dostępność Chwilowy brak towaru
EAN 5905546309066
Zostaw telefon

EKONOMICZNA POMPA FONTANNOWA DO OCZKA WODNEGO - 7500L/H - 52W

AQUAEL PFN-8000 ECO

Wysokiej wydajności energooszczędne pompy ogrodowe AQUAJET PFN ECO przeznaczone do pompowania wody w stawach ogrodowych, fontannach, kaskadach, oczkach wodnych i przydomowych basenach. Odporne na działanie morskiej wody. Unikalna budowa wirnika i jego komory sprawia, że pompy są wyjątkowo energooszczędne.

AQUAJET PFN ECO to nowa linia wyjątkowo energooszczędnych pomp. Zużywają nawet 60% energii mniej od starszych urządzeń przy zachowaniu doskonałych parametrów użytkowych, takich jak wydajność i wysokość podnoszenia wody. Idealne do tworzenia efektów rozprysku wody oraz napędu filtrów i kaskad w oczkach wodnych. Zużycie energii elektrycznej jest do 60% niższe w porównaniu z poprzednią generacją pomp PFN o analogicznej wydajności.

Aquael AquaJet PFN-8000 Eco to pompa ogrodowa, wyposażona w dyszę fontannową typu grzybek. Dysza generuje atrakcyjny efekt wodny i uatrakcyjni wygląd każdego zbiornika wodnego, a dodatkowo wprawi wodę w ruch, zapewniając dobre natlenienie wody. Natlenienie wody w oczku wodnym wpływa korzystnie na zdrowie ryb i roślin oraz na czystość wody. Urządzenie posiada rurę teleskopową, która umożliwia regulację wysokości zestawu. Pompa posiada trójnik pozwalający rozdzielenie wyrzutu wody na dwa wyjścia – jedno na fontannę, a drugie np. na zasilenie filtra lub kaskady. Trójnik wyposażony jesz w mechanizm dający możliwość regulacji przepływu wody na obu wyjściach. 

Wysoka wydajność oraz niskie zużycie energii

Aquael AquaJet PFN-8000 to solidna i nowoczesna pompa o maksymalnym przepływie wody 7 500 l/h i niskim zużyciem energii – tylko 52 W. Technologia Eco pozwala zaoszczędzić nawet do 60% energii w porównaniu do innych pomp o podobnej wydajności. Na niskie koszty eksploatacji PFN-8000 wpływa również długotrwała bezawaryjność. Zapewniają ją ceramiczna oś oraz łożyskowanie wirnika. Dzięki temu pompa jest przystosowana do ciągłej pracy pod wodą. Dodatkowo w trakcie pracy w zanurzeniu elementy elektryczne w Aquael AquaJet PFN-8000 Eco są chronione przez solidną obudowę wykonaną z materiałów wyłącznie wysokiej jakości. Na jej część składa się specjalny kosz ochronny (prefiltr), który zabezpiecza otwór ssący pompy przed dostaniem się większych rodzajów zanieczyszczeń, nie dopuszczając w ten sposób do szybkiego zatkania wlotu wody oraz do zatrzymania i zatarcia wirnika.

Wyłącznik termiczny i zabezpieczenie przed pracą "na sucho"

Pompa fontannowa do oczka wodnego AquaJet PFN-8000 posiada dodatkowe zabezpieczenia, zapewniające wygodę użytkowania. Jednym z nich jest wyłącznik termiczny, który odłącza automatycznie pompę od zasilania, gdy jej temperatura osiąga zbyt wysoki poziom. PFN-8000 może pracować przy odpowiedniej instalacji zarówno pod wodą, jak i poza wodą. Pompa nie może jednak pracować bez dostępu do wody od strony otworu ssącego, dlatego producent wyposażył ten model w zabezpieczenie przed pracą "na sucho".

Wysokie podnoszenie słupa wody

Pompa Aquael AquaJet PFN-8000 Eco charakteryzuje się wysokim podnoszeniem słupa wody, osiągającym nawet 5,0 m. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że wydajność pompy i jej podnoszenie mają na siebie wzajemny wpływ. Przykładowo jeśli podniesiemy wodę na np. 1 m, to odpowiednio zmniejszy się jej wydajność (zależność pokazana na wykresie).

image

W trakcie pracy pompy może dojść do zmian w opisanych parametrach. Na wszelkie zmiany mają wpływ m.in. średnica węża i dyszy fontannowej, obciążenie pompy, poziom zabrudzenia prefiltra, a także liczba podłączonych do pompy akcesoriów wodnych. Podnoszenie słupa wody liczymy zawsze od poziomu lustra wody. Warto wziąć pod uwagę opisane czynniki przy obliczaniu tego parametru po zakupie pompy.

Łatwa obsługa i instalacja pompy

Obsługa pompy PFN-8000 jest bardzo łatwa. Pompa uruchamia się od razu po podłączeniu do zasilania sieciowego. Zestaw wyposażono w długi kabel (10 m), który wyklucza konieczność dokupowania drogich przedłużek, aby dosięgnąć wtyczką do źródła prądu. Dodatkowo pompę można łatwo przenosić dzięki wbudowanemu ergonomicznemu uchwytowi. Do zestawu dołączone są też króćce, za pomocą których podłączysz do bocznego wyjścia trójnika wąż (brak w zestawie) o średnicy 20, 25, 32 mm. Możesz również podłączyć wąż bezpośrednio do otworu wylotowego pompy (użycie bez zestawu fontannowego) oraz wykorzystać pompę poza wodą, zdejmując kosz ochronny z obudowy i podłączając wąż do otworu ssącego.

Zestaw PFN-8000 jest uniwersalny. Można go używać zarówno w wodzie słodkiej, jak i słonej. Pompę wyprodukowano w Polsce, więc cechuje ją europejska jakość. Konstrukcja została wykonana z materiałów, które nie są toksyczne dla zwierząt i roślin wodnych.

Cechy szczególne pompy

 • niższe rachunki za energię elektryczną - innowacyjna konstrukcja zapewnia wysoką energooszczędność - nawet do 60%
 • wyjątkowa trwałość – ceramiczna oś oraz łożyskowanie wirnika
 • bezpieczeństwo użytkowania – elektroniczne zabezpieczenie przed pracą poza wodą oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem
 • uniwersalna – możliwość stosowania w wodzie słodkiej oraz słonej
 • wygoda użytkowania – prefiltr mechaniczny ograniczający konieczność częstego czyszczenia
 • łatwa w podłączeniu – gwintowany wlot i wylot
 • bezpieczna dla żywych zwierząt – wykonana z wysokiej jakości, nietoksycznych materiałów
 • możliwość pracy w wodzie jak i poza nią 
 • europejska jakość – wyprodukowano w Polsce
 • 10 metrowy przewód zasilający
 • 2-letnia gwarancja

Dane techniczne

 • Model: AQUAJET PFN 8000 ECO
 • Index: 115026
 • Moc: 52 W
 • Wydajność: 7 500 l/h
 • Podnoszenie słupa wody: 500 cm
 • Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość): 12 x 46,5 x 14,7 cm
 • Długość przewodu zasilającego: 10 m
 • Średnica Przyłącza: 20, 25, 32 mm
 • Przystosowana do pracy w ciągłym zanurzeniu
 • Posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz zabezpieczenie przed pracą "na sucho"
 • Zawiera dyszę z rozdzielaczem strumienia wody
 • Wyposażona w prefiltr oraz końcówkę fontannową

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Inni Klienci kupili również
 • Ostatnio oglądane produkty