• AQUA HOBBY FOSFOR 200ml nawóz fosforowy FOSFOPLUS

Wydajny nawóz akwarystyczny do uzupełniania niedoborów fosforu - pierwiastka, którego bardzo często brakuje w nieprzerybionych akwariach roślinnych.

Brak towaru
8.50
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Cena dostawy 14
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty 24/7 14
Kurier DPD 15
Kurier DPD (Pobranie) 18
Dostępność Chwilowy brak towaru
Zostaw telefon

Nawóz fosforowy do akwarium roślinnego

AQUA HOBBY FOSFOR 200ml (FOSFOPLUS)

FOSFOPLUS to skoncentrowany nawóz akwarystyczny zawierający w swoim składzie łatwo przyswajalną przez rośliny wodne formę fosforu. Pierwiastek ten powstaje w akwariach z produktów przemiany materii ryb, zalegającego pokarmu oraz martwych szczątek roślinnych. W zbiornikach nieprzerybionych i czysto utrzymanych zwykle występują niedobory tego pierwiastka co najczęściej objawia się na roślinach w postaci gnicia starszych liści. Produkt jest również źródłem potasu. 

DAWKOWANIE

Dawkowanie należy dostosować indywidualnie dla każdego zbiornika. Podstawowa dawka tygodniowa wynosi 1 mililitr (jedno naciśnięcie pompki) na 10 litrów wody w akwarium co spowoduje wzrost stężenia fosforu o +0,5 mg/l oraz potasu o +0,2 mg/l. W akwariach z dużą ilością szybkorosnących roślin takich jak Rotale, Hemiantusy czy Lotosy dawkę można dowolnie zwiększać tak aby poziom fosforu był utrzymywany w granicach od 0,5 do 2,0 mg/l. 

Nawóz w butelce z pompką do wygodnego dozowania płynu - jedno naciśnięcie pompki to 1 ml nawozu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.