• 97. Vallisneria Spiralis 'Tiger' trawa NURZANIEC

Charakterystyczną cechą rośliny są liście. W zależności od intensywności oświetlenia oraz jakości podłoża są koloru od zielonego przez złocisty i brązowy aż do czerwono-brązowego. Niezależnie od barwy zawsze są nakrapiane licznymi czarnymi cętkami.

Rodzaj uprawy podwodna (submersyjna)
Przydatność na trzecim planie
Trudność uprawy łatwa (dla początkujących)
Zapotrzebowanie na światło małe
Tempo wzrostu umiarkowane
Brak towaru
8.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1-2 dni roboczych
Cena przesyłki 10.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 10.9
Kurier InPost 13
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 14.5
Kurier DPD 15
Kurier Inpost (Pobranie) 19
Kurier DPD (Pobranie) 20
Dostępność Chwilowy brak towaru
Zostaw telefon

Vallisneria spiralis sp tiger

  • Ilość - jedna duża sadzonka
  • Roślina z uprawy podwodnej
  • Stopień trudności uprawy - łatwy
  • Sugerowana pozycja w akwarium - boki i tył zbiornika
  • Minimalna moc oświetlenia - 30 Watt na 100 litrów wody
  • Minimalna moc oświetlenia LED - 15 Watt na 100 litrów wody
  • Dwutlenek węgla (CO2) - niewymagany
  • Tempo wzrostu - szybkie
  • Osiągana długość w akwarium - do 100 cm

Nurzaniec tygrysi to jeden z najciekawszych odmian nurzańca. Charakterystyczną cechą rośliny są liście. W zależności od intensywności oświetlenia oraz jakości podłoża są koloru od zielonego przez złocisty i brązowy aż do czerwono-brązowego. Niezależnie od barwy zawsze są nakrapiane licznymi czarnymi cętkami. Szerokość liści zwykle mieści się w granicach od 7 do 15 mm choć w naszym zbiorniku można znaleźć także szersze, sięgające nawet 25 mm.

Jak większość roślin tego pokroju nurzaniec ten nadaje się do sadzenia w tylnej części zbiornika lub po bokach. Dorasta do 200 cm długości tworząc wiele kryjówek dla narybku pod powierzchnią wody. Rozmnaża się poprzez podziemne rozłogi i w dobrych warunkach robi to niezwykle szybko. Kilka dorosłych nurzańców potrafi stworzyć dosłownie dżunglę w akwarium po 1-2 miesiącach od posadzenia. Roślina ma bardzo mocno rozbudowany system korzeniowy.

 

WARUNKI UPRAWY

Vallisneria spiralis sp tiger to bardzo łatwa w uprawie roślina, polecana dla początkujących. Rośnie bez problemu przy oświetleniu na poziomie 0,3W/l tak więc można ją z powodzeniem hodować w akwariach ze standardową pokrywą. Nie wymaga nawożenia, jednak dla lepszego wzrostu można podawać ogólny nawóz na zasadzie "jak się przypomni". W surowym żwirku rośnie wolniej, dlatego warto zadbać, aby podłoże było żyzne, można np. umieścić kuleczki gliniane pod korzeniami większych sadzonek. Temperatura optymalna dla tej rośliny to 18 - 27 °C. Rośnie zarówno w wodzie bardzo twardej jak i miękkiej. pH w granicach od 6,5 do 8,0.

 

WIELKOŚĆ PORCJI

Jedna zakupiona sztuka na aukcji to jedna sadzonka. Rośliny są okazałe, ich długość wynosi od 35 do 200 cm. Rośliny pochodzą z uprawy w naszych zbiornikach.

 

SPOSÓB SADZENIA

Otrzymane sadzonki umieszczamy w podłożu pojedynczo w odległości 3-5 cm. Przez pierwsze dwa tygodnie zwykle nie rośnie, gdyż roślina przystosowuje się do nowego miejsca i prawdopodobnie całą swoją energię skupia na utworzeniu nowych korzeni. Gdy już "wystartuje" to w sprzyjających warunkach po tygodniu zwykle pojawia się 3-5 młodych roślin na bocznych odrostach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Ostatnio oglądane produkty