• 92. Cryptocoryne Beckettii var. Petchii in vitro

Mniejsza odmiana zwartki Becketa. Najczęściej spotykana jest na pierwszym planie akwarium. W małych zbiornikach można ją posadzić po środku.

Rodzaj uprawy in vitro
Przydatność na pierwszym planie, na drugim planie
Trudność uprawy łatwa (dla początkujących)
Zapotrzebowanie na światło małe
Tempo wzrostu wolne
Brak towaru
4.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 1-3 dni roboczych
Cena przesyłki 9.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 9.9
Kurier InPost 13
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 13.5
Kurier DPD 15
Kurier Inpost (Pobranie) 19
Kurier DPD (Pobranie) 20
Dostępność Chwilowy brak towaru
Zostaw telefon

Cryptocoryne Beckettii var. Petchii

  • Porcja, 1-2 sadzonki - co najmniej 10 liści
  • Roślina z uprawy in vitro
  • Stopień trudności uprawy - łatwy
  • Sugerowana pozycja w akwarium - przód i środek
  • Minimalna moc oświetlenia - 30 Watt na 100 litrów wody
  • Minimalna moc oświetlenia LED - 14 Watt na 100 litrów wody
  • Dwutlenek węgla (CO2) - niewymagany
  • Tempo wzrostu - wolne
  • Osiągana wysokość w akwarium - 10-20 cm

 

Cryptocoryne Becketti var Petchii to mniejsza odmiana zwartki Becketa. Najczęściej spotykana jest na pierwszym planie akwarium. W małych zbiornikach można ją posadzić po środku. Wygląd rośliny może się zmieniać w zależności od warunków panujących w zbiorniku. Liście zazwyczaj podłużne lancetowate na kształt serca, zazwyczaj krawędzie bywają pofalowane. Kolor od ciemno-zielonego poprzez jasny-brąz aż do ciemnego brązu. Rozmnażanie następuje poprzez podziemne rozłogi, które pojawiają się blisko rośliny matecznej tworząc z czasem zwarty krzaczek. Młode odrosty (minimum 4 listki) można odcinać celem zyskania kolejnych sadzonek.

 

WARUNKI UPRAWY

Cryptocoryne becketti var Petchii jak większość zwartek jest rośliną łatwą w uprawie. Nie wymaga dużej ilości światła, a w silnie oświetlonych zbiornikach wręcz należy ją zacieniać. Posiada długie i mięsiste korzenie. Podłoże powinno być żyzne, najlepiej sprawdza się ziemia ogrodowa lub kulki gliniane umieszczone pod żwirem o granulacji od 2 do 5 mm. Nawożenie do słupa wody nie jest konieczne ale jeśli listki zaczną przybierać jasny kolor to może być sygnał iż w akwarium pojawił się niedobór żelaza. Temperatura optymalna dla tej rośliny to 24-28 °C. Poniżej 22 °C jej wzrost ustaje. Dobrze rośnie zarówno w wodzie twardej jak i miękkiej, ale odczyn powinien być lekko kwaśny lub zasadowy od 6,8 do 7,5 pH.

 

WIELKOŚĆ PORCJI

Jedna zakupiona sztuka to porcja zawierająca 1-2 sadzonki, które liczą w sumie co najmniej 10 liści.

 

SPOSÓB SADZENIA

Z otrzymanej porcji wydziel pojedyncze sadzonki i umieść w podłożu w odległości ~8 cm. Pod rośliną warto umieścić kulkę glinianą.

ROŚLINY IN VITRO - CO TO TAKIEGO?

Rośliny w szkleRośliny z uprawy in vitro są rozmnażane w sterylnych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są w doskonałej jakości bez ryzyka przyniesienia chorób, ślimaków, czy glonów.

Rośliny in vitro rosną w przezroczystej pożywce, która w zależności od wymagań danego gatunku ma postać płynną, półpłynną lub żelową. Sadzenie roślin in vitro odbywa się na takiej samej zasadzie jak w przypadku roślin z uprawy wodnej. Wystarczy uprzednio wypłukać z korzeni nadmierną ilość pożywki.

Do sadzenia roślin in vitro zaleca się używanie pęsety akwarystycznej. Możesz ją nabyć w naszym sklepie w dziale Aquascaping

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Ostatnio oglądane produkty