• 6. Utricularia Graminifolia in vitro 100szt

Bardzo drobna roślina o żywym jasno-zielonym kolorze na pierwszy plan. Jej drobne gęsto rosnące listki tworzą zwarte i bardzo efektowne dywaniki. Zbiornik z Utricularią na pierwszym planie daje niesamowity efekt wizualny, który przyciągnie uwagę nawet najbardziej wymagającego akwarysty.

Rodzaj uprawy in vitro
Przydatność na pierwszym planie, roślina dywanowa (carpet), roślina trawnikowa, w krewetkarium, w nanoakwarium
Trudność uprawy umiarkowana (dla obeznanych)
Zapotrzebowanie na światło przeciętne
Tempo wzrostu szybkie
5.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 1-3 dni roboczych
Cena przesyłki 9.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 9.9
Kurier InPost 13
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 13.5
Kurier DPD 15
Kurier Inpost (Pobranie) 19
Kurier DPD (Pobranie) 20
Dostępność Duża ilość

Masz pytanie? Zadzwoń: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Utricularia Graminifolia

 • Porcja, ~100 listków
 • Roślina z uprawy in vitro
 • Stopień trudności uprawy - umiarkowana
 • Sugerowana pozycja w akwarium - przód zbiornika
 • Minimalna moc oświetlenia - 50 Watt na 100 litrów wody
 • Minimalna moc oświetlenia LED - 23 Watt na 100 litrów wody
 • Dwutlenek węgla (CO2) - zalecany
 • Tempo wzrostu - szybkie
 • Osiągana wysokość w akwarium - od 3 do 8 cm (+)

Utricularia Graminifolia to bardzo drobna roślina o żywym jasno-zielonym kolorze na pierwszy plan. Jej drobne gęsto rosnące listki tworzą zwarte i bardzo efektowne dywaniki. Zbiornik z Utricularią na pierwszym planie daje niesamowity efekt wizualny, który przyciągnie uwagę nawet najbardziej wymagającego akwarysty. Warto nadmienić, iż jest to roślina mięsożerna. W naturalnych warunkach (Azja) żywi się drobnymi skorupiakami. Na szczęście do przetrwania nie potrzebuje takiego pożywienia i znakomicie radzi sobie w warunkach akwariowych, gdzie wystarczą jej pierwiastki którymi żywią się inne gatunki roślin.

 

WARUNKI UPRAWY

Utricularia Graminifolia wymaga oświetlenia na poziomie minimum 0,5 W/l. Nie ma szczególnych wymagań dotyczących nawożenia, jednak żyzne podłoże powinno być zapewnione. Wzbogacanie wody w CO2 nie jest wymagane, jednakże znacząco może ono przyspieszyć wzrost. Temperatura od 22 do 28°C. Wymaga wody miękkiej oraz pH w granicach od 6,5 do 7,0.

 

WIELKOŚĆ PORCJI

Jedna zakupiona sztuka to porcja zawierająca plechę składającą się z co najmniej 100 listków.

 

SPOSÓB SADZENIA

Podziel plechę na kilka-kilkanaście maleńkich porcji. Umieść je w podłożu w odległości 1-2 cm na wzór szachownicy. Do momentu aż roślinka nie "chwyci się" podłoża nie należy trzymać w akwarium ryb żerujących w strefie przydennej.

Dobra rada...

Utricularia Graminifolia w naturze występuje w niepełnym zanurzeniu i w takich warunkach jej rozwój wydaje się lepszy. Zatem dobrym sposobem na uzyskanie zwartego trawnika są warunki emersyjne. Należy wówczas zalać akwarium wodą jedynie do połowy wysokości Utricularii. Należy utrzymywać wysoką wilgotność wewnątrz zbiornika a jego góra powinna być całkowicie uszczelniona, np kawałkiem bezbarwnej folii strecz. Przez pierwszy miesiąc od posadzenia nie należy oświetlać jej zbyt intensywnie. Dopiero po 5-6 tygodniach, gdy pojawi się znaczący przyrost rośliny można stopniowo zwiększać moc oświetlenia.

Film przedstawiający przycinanie trawnika z Utricularia Graminifolia w akwarium

 

ROŚLINY IN VITRO - CO TO TAKIEGO?

Rośliny w szkleRośliny z uprawy in vitro są rozmnażane w sterylnych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są w doskonałej jakości bez ryzyka przyniesienia chorób, ślimaków, czy glonów.

Rośliny in vitro rosną w przezroczystej pożywce, która w zależności od wymagań danego gatunku ma postać płynną, półpłynną lub żelową. Sadzenie roślin in vitro odbywa się na takiej samej zasadzie jak w przypadku roślin z uprawy wodnej. Wystarczy uprzednio wypłukać z korzeni nadmierną ilość pożywki.

Do sadzenia roślin in vitro zaleca się używanie pęsety akwarystycznej. Możesz ją nabyć w naszym sklepie w dziale Aquascaping

 • Zakupiłem w tym sklepie około 12 gatunków roślin, wszystkie w bardzo dobrej kondycji, a ilość przekracza oczekiwania. Po 3 tygodniach rośliny ukorzenione i wybarwione. Zbiornik bez Co2 i nawozów. Gorąco polecam.
  Hubert M. (2019-12-13)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Ostatnio oglądane produkty