Brak towaru

34. Eleocharis Vivipara PONIKŁO in vitro 30szt

Ponikło żyworodne to charakterystyczny, gatunek Eleocharisa, wypuszcza młode rośliny na końcu swoich igiełek. Można je odcinać i umieścić w podłożu zyskując w ten sposób kolejne sadzonki.

Dostępność: Brak (wyślij zapytanie aby poznać termin dostawy)
6,99 zł
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
szt.
Zamów telefonicznie: 603 21 21 78 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 48 godzin
Cena przesyłki:
9,99 zł
  • Odbiór osobisty 0,00 zł
  • Odbiór osobisty 0,00 zł
  • DPD Pickup - odbiór w punkcie/automacie paczkowym 9,99 zł
  • ORLEN paczka 10,99 zł
  • InPost Paczkomaty 24/7 14,99 zł
  • Kurier DPD 15,99 zł
  • Kurier InPost 17,99 zł
  • Kurier DPD (Pobranie) 19,99 zł
  • Kurier Inpost (Pobranie) 19,99 zł
  • Fedex 69,00 zł
  • Przesyłka paletowa 139,00 zł
Więcej o produkcie
Rodzaj uprawy:
in vitro
Przydatność:
na trzecim planie, w krewetkarium, w nanoakwarium
Trudność uprawy:
łatwa (dla początkujących)
Zapotrzebowanie na światło:
małe
Tempo wzrostu:
umiarkowane
Kolor rośliny:
Zielony

Eleocharis Vivipara (Ponikło Żyworodne)

  • Porcja, co najmniej 30 igiełek
  • Roślina z uprawy in vitro
  • Stopień trudności uprawy - łatwy
  • Sugerowana pozycja w akwarium - środek oraz tył zbiornika
  • Minimalna moc oświetlenia - 50 Watt na 100 litrów wody
  • Minimalna moc oświetlenia LED - 23 Watt na 100 litrów wody
  • Dwutlenek węgla (CO2) - niewymagany
  • Tempo wzrostu - umiarkowane
  • Osiągana wysokość w akwarium - ~100 cm

 

Ponikło Żyworodne to charakterystyczny gatunek Eleocharisa, wypuszcza młode rośliny na końcu swoich igiełek. Można je odcinać i umieścić w podłożu zyskując w ten sposób kolejne sadzonki. W akwarium osiąga długość nawet 100 cm wysokości, zatem najlepiej sadzić ją w tylnej lub środkowej części zbiornika. Tempo wzrostu umiarkowane, zbliżone do Eleocharis Acicularis. Gatunek ten często spotykany jest w akwariach typu iwagumi.

 

WARUNKI UPRAWY

Eleocharis Vivipara to łatwa w uprawie roślina. Wymaga oświetlenia na poziomie min. 0,5 W/l. Wymaga podłoża zasobnego w żelazo, dlatego w uprawie tego gatunku warto stosować kulki gliniane. Zaleca się także nawożenie słupa wody i zasilania CO2. Bez nawożenia roślina będzie rosła ale dość wolno. Temperatura optymalna 5-29°C. Woda powinna być od bardzo miękkiej do średnio twardej - pH w granicach 6,5 - 7,5, jednak najlepiej jeśli będzie obojętne.

 

WIELKOŚĆ PORCJI

Kupując jedną sztukę otrzymujesz porcję, która zawiera co najmniej 30 igiełek o długości 5-20 cm.

 

SPOSÓB SADZENIA

Otrzymaną porcję rozdziel na kilka mniejszych lub umieść w podłożu w całości. Odległość nie ma znaczenia.

Informacje:
Rodzaj uprawy:
in vitro
Przydatność:
na trzecim planie, w krewetkarium, w nanoakwarium
Trudność uprawy:
łatwa (dla początkujących)
Zapotrzebowanie na światło:
małe
Tempo wzrostu:
umiarkowane
Kolor rośliny:
Zielony

ROŚLINY IN VITRO - CO TO TAKIEGO?

Rośliny w szkleRośliny z uprawy in vitro są rozmnażane w sterylnych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są w doskonałej jakości bez ryzyka przyniesienia chorób, ślimaków, czy glonów.

Rośliny in vitro rosną w przezroczystej pożywce, która w zależności od wymagań danego gatunku ma postać płynną, półpłynną lub żelową. Sadzenie roślin in vitro odbywa się na takiej samej zasadzie jak w przypadku roślin z uprawy wodnej. Wystarczy uprzednio wypłukać z korzeni nadmierną ilość pożywki.

Do sadzenia roślin in vitro zaleca się używanie pęsety akwarystycznej. Możesz ją nabyć w naszym sklepie w dziale Aquascaping

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu. Możesz ocenić produkt jako pierwszy.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie:

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności sklepu. Korzystanie z witryny oznacza, że pliki te będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli się na to nie zgadzasz zmień ustawienia w swojej przeglądarce.