• 119. Ludwigia Mini sp. Super Red - DUŻA porcja

Symbol: PORCJA-119

To najmniejsza odmiana znanej Ludwigii Repens. Posiada owalne listki o wyrazistym czerwonym kolorze. Jest rośliną nadającą się także dla początkujących akwarystów.

Rodzaj uprawy in vitro
Przydatność na drugim planie, na trzecim planie, w nanoakwarium
Trudność uprawy umiarkowana (dla obeznanych)
Zapotrzebowanie na światło duże
Tempo wzrostu umiarkowane
8.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 12.99
Kurier InPost 12.99
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 15.99
Kurier DPD 16.99
Kurier Inpost (Pobranie) 18.99
Kurier DPD (Pobranie) 19.99
Dostępność Duża ilość

Masz pytanie? Zadzwoń: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Ludwigia Mini sp. Super Red

 • Porcja, co najmniej 25 sadzonek
 • Roślina z uprawy in vitro
 • Stopień trudności uprawy - łatwy
 • Sugerowana pozycja w akwarium - środek i tył akwarium
 • Zalecana moc oświetlenia świetlówkowego - 0,4 W/l i więcej 
 • Zalecana moc oświetlenia LED - 0,18 W/l i więcej
 • Dwutlenek węgla (CO2) - niewymagany
 • Osiągana wysokość - 50 cm
 • Osiągana szerokość - 2-3 cm
 • Tempo wzrostu - umiarkowane
 • Przypuszczalna wysokość po 2 miesiącach od chwili posadzenia w akwarium - 20 cm

Ludwigia Mini sp. Super Red to jedna z najdrobniejszych odmian tego gatunku rośliny. Spotykana jest pod kilkoma nazwami (Ludwiga sp. Red, Ludwigia mini, Ludwigia mini super red), ale faktycznie jest to czerwona odmiana Ludwigii Palustris. Posiada owalne listki o wyrazistym czerwonym kolorze którego barwa nie jest trudna do uzyskania w warunkach akwariowych. Jest rośliną nadającą się także dla początkujących akwarystów. Dobrze rośnie także w słabym oświetleniu jednak wtedy czerwony kolor nie będzie już tak intensywny. Utrzymaniu intensywnej czerwieni i mniejszych rozmiarów liści sprzyja niski poziom azotu w wodzie akwariowej.

Tempo wzrostu ma stosunkowo szybkie i nieprzycinane łodygi mogą osiągnąć nawet 50cm długości, dlatego najlepszym miejscem dla tego gatunku będzie środek oraz tył akwarium. Roślinę można rozmnażać poprzez sadzenie odciętych wierzchołków w innej części akwarium. Stara roślina rozkrzewi się i wypuści odrosty tuż pod lub przy samym miejscu cięcia.

WARUNKI UPRAWY

Ludwigia Mini sp. Super Red nie sprawia większych problemów w uprawie. Jak większość roślin z rodzaju Ludwigia doskonale rośnie zarówno w akwariach o przeciętnym oświetleniu i nawożeniu jak i w tych z silnym oświetleniem i obfitym nawożeniem. Toleruje szeroki zakres temperatur od 20 do 28°C. Nie jest wybredna jeśli chodzi o twardość i odczyn wody. Zakres pH wody: 5,5 - 7,5.

WIELKOŚĆ PORCJI

Ofertą sprzedaży jest porcja rośliny z uprawy in vitro (w pożywce żelowej). Jedna porcja zawiera co najmniej 25 sadzonek (łodyg) o długości 2-7 cm.

SPOSÓB SADZENIA

Z otrzymanej porcji wydziel pojedyncze sadzonki i umieść w podłożu w odległości 2-3 cm. Sadzenie roślin wykonuj przy użyciu pęsety akwarystycznej. Przed umieszczeniem roślin w akwarium opłucz pożywkę znajdującą się w korzeniach sadzonek pod bieżącą wodą.

ROŚLINY IN VITRO - CO TO TAKIEGO?

Rośliny w szkleRośliny z uprawy in vitro są rozmnażane w sterylnych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są w doskonałej jakości bez ryzyka przyniesienia chorób, ślimaków, czy glonów.

Rośliny in vitro rosną w przezroczystej pożywce, która w zależności od wymagań danego gatunku ma postać płynną, półpłynną lub żelową. Sadzenie roślin in vitro odbywa się na takiej samej zasadzie jak w przypadku roślin z uprawy wodnej. Wystarczy uprzednio wypłukać z korzeni nadmierną ilość pożywki.

Do sadzenia roślin in vitro zaleca się używanie pęsety akwarystycznej. Możesz ją nabyć w naszym sklepie w dziale Aquascaping

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Ostatnio oglądane produkty