• Eleocharis Parvula Ponikło kubek 10cm in vitro

Symbol: L313

Sitowie Drobne (nazywane również Ponikłem Maleńkim) to bardzo popularna roślina trawnikowa sadzona w nano akwariach oraz dużych zbiornikach na pierwszym planie. Często wykorzystuje się ją do aranżacji w stylu Iwagumi.

Rodzaj uprawy in vitro
Przydatność na pierwszym planie, roślina trawnikowa, w krewetkarium, w nanoakwarium
Trudność uprawy łatwa (dla początkujących)
Zapotrzebowanie na światło przeciętne
Tempo wzrostu szybkie
Brak towaru
20.89
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN paczka 9.99
InPost Paczkomaty 24/7 15.99
Kurier DPD 17.99
Kurier DPD (Pobranie) 18.99
Kurier InPost 18.99
Kurier Inpost (Pobranie) 19.99
Przesyłka paletowa 139
Dostępność Brak (wyślij zapytanie aby poznać termin dostawy)
Zostaw telefon

Eleocharis Parvula (Ponikło Maleńkie)

  • Kubek Ø 10 cm, ~1200 igiełek
  • Roślina z uprawy in vitro
  • Stopień trudności uprawy - łatwy
  • Sugerowana pozycja w akwarium - przód zbiornika
  • Minimalna moc oświetlenia - 30 Watt na 100 litrów wody
  • Minimalna moc oświetlenia LED - 14 Watt na 100 litrów wody
  • Dwutlenek węgla (CO2) - niewymagany
  • Tempo wzrostu - szybkie
  • Osiągana wysokość w akwarium - od 4 do 6 cm

 

Sitowie Drobne (nazywane również Ponikłem Maleńkim) to bardzo popularna roślina trawnikowa sadzona w nano akwariach oraz dużych zbiornikach na pierwszym planie. Często można ją spotkać w aranżacjach w stylu Iwagumi.

Eleocharis Parvula jest jedną z łatwiejszych w uprawie tak drobnych roślin trawnikowych. Cieniutkie igiełki o długości od 4 do 6 cm rozmnażają się poprzez podziemne rozłogi w błyskawicznym tempie. W razie konieczności trawnik można przycinać do dowolnej długości co pobudza roślinę do namnażania młodych igieł, powodując szybsze zagęszczanie trawnika.

 

WARUNKI UPRAWY

Roślina zadowoli się oświetleniem o mocy 0,3 W/l. Aby uzyskać szybkie tempo wzrostu zaleca się oświetlenie o mocy co najmniej 0,5 W/l oraz dostęp do dwutlenku węgla. Nie ma specyficznych wymagań pod względem nawożenia jak i podłoża. Dno powinno być regularnie czyszczone, gdyż w zaniedbanych zbiornikach z dużą ilością ryb szybko pokrywają ją glony. Zalecana temperatura wody dla tej rośliny wynosi od 12 do 24 °C. Rośnie zarówno w wodzie twardej jak i miękkiej - pH w granicach 6,0 - 7,5.

 

WIELKOŚĆ PORCJI

Oferta dotyczy zakupu dużego kubeczka o średnicy 10 cm z Laboratorium 313. Kubek zawiera w przybliżeniu około 1200 igiełek. Eleocharisy z tego laboratorium są bardziej okazałe kosztem ilości igieł, czyli mniejsza wydajność, ale wygodniejsze sadzenie.

 

SPOSÓB SADZENIA

Z otrzymanego kubeczka wydzielaj mniejsze kępki liczące 10-20 igieł i umieszczaj w podłożu za pomocą pęsety w dowolnej odległości. Im gęściej i mniejsze porcje tym szybciej roślina wypełni wolne przestrzenie tworząc zwarty trawnik. Sitowie zalecamy sadzić w zbiorniku zalanym wodą jedynie do wysokości wierzchniej warstwy podłoża. Po posadzeniu zalej akwarium i nie wpuszczaj do niego ryb kopiących w podłożu oraz nie kieruj na dno zbyt silnego ruchu wody do czasu aż roślina ukorzeni się należycie.

Jeśli masz możliwość to spróbuj tzw. "suchego startu".

Eleocharis Parvula jest rośliną błotną, która w naturze występuje w niepełnym zanurzeniu. Choć pod wodą, w warunkach akwariowych rozwija się prawidłowo, to jednak ponad wodą rośnie szybciej, dlatego dobrym sposobem na szybsze uzyskanie zwartego trawnika są warunki emersyjne.

Po posadzeniu rośliny pozostaw poziom wody bez zmian, czyli do wysokości wierzchniej warstwy podłoża oraz utrzymuj wysoką wilgotność wewnątrz zbiornika. W tym celu uszczelnij górę np kawałkiem bezbarwnej folii strecz. Tak przygotowane akwarium pozostaw w chłodnym stanowisku (18-23 st C) i oświetlaj je przez 8-10 godzin każdego dnia. Po 2 miesiącach cierpliwego oczekiwania będziesz miał piękny i zwarty trawnik, którego nie przekopie żaden kirysek i pozazdrości nie jeden akwarysta.

Film przedstawiający przycinanie trawnika z Eleocharis parvula w akwarium

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu. Możesz ocenić produkt jako pierwszy gdy tylko go kupisz, a za napisanie rzetelnej i obiektywnej recencji otrzymasz punkty w naszym programie lojalnościowym.
  • Ostatnio oglądane produkty