• AQUAEL MIDIKANI 800 filtr zewnętrzny kanistrowy

Symbol: 110421

Zewnętrzny filtr kubełkowy do akwarium o pojemności do 250 litrów i wydajności 800 litrów na godzinę. Główną jego cechą jest zewnętrzna (narurowa) pompa.

234.60
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Cena dostawy 11.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty 24/7 11.5
Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch 13.7
Pocztex (Kurier 48) 14
Kurier InPost 14
Kurier DPD 15
Pocztex (Kurier 48) pobraniowy 17
Kurier DPD (Pobranie) 18
Dostępność Kilka sztuk
www.aquael.com.pl
EAN 5905546137119

Masz pytanie? Zadzwoń: 603 21 21 78

Zostaw telefon

Filtr zewnętrzny, kanistrowy do akwarium o pojemności do 250 litrów.

AQUAEL MIDIKANI 800 jest kolejnym znakomitym filtrem zewnętrznym w którym wykorzystano wiele sprawdzonych rozwiązań z wcześniej zaprojektowanych mniejszych modeli MINIKANI 80 oraz MINIKANI 120. Jest nim przede wszystkim niezależna pompa o wydajności 800 l/h, którą można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz akwarium. Dzięki temu kubełek filtra MIDIKANI 800 może być umieszczony nie tylko pod akwarium, ale również obok niego lub nawet powyżej poziomu wody.

Filtr MIDIKANI 800 składa się z kubełka na media filtracyjne, niezależnej pompy, kompletu węży oraz zestawu rurek, kolanek i innych drobnych elementów. Filtr MIDIKANI łatwy w obsłudze i instalacji, cechuje go prosta konstrukcja i unikalny design. Zapewni on wydajną filtrację także w akwariach z dużą ilością ryb.

Pokrywa kubełka wyposażona została w zespół sterujący umożliwiający regulację przepływu wody przez media lub całkowite zamknięcie obiegu, co przydaje się np w trakcie czyszczenia wkładów. Kubełek zawiera cztery kosze na media filtracyjne których łączna objętość wynosi aż 5,2 litra. Są one wypełnione kolejno gąbką, fizeliną, zeolitem i ceramiką. 

Prosta budowa filtra MIDIKANI 800 gwarantuje jego wysoką wydajność i odporność na zapychanie mułem i innymi zanieczyszczeniami. Najważniejsze uszczelki w filtrach MIDIKANI, między pojemnikami a pokrywą, zostały zrobione ze specjalnego silikonu, który zapewnia lepszą szczelność urządzenia. Filtr jest energooszczędny, jego zużycie energii wynosi zaledwie 6,0 Watt.

Pompa zasilająca filtr MIDIKANI może być montowana na trzy sposoby, w zależności od jego zastosowania:

  1. wewnątrz zbiornika do ścianki i pełnić funkcję pompy podającej wodę do filtra. Rozwiązanie to polecane jest w standardowych akwariach z rybami.
  2. na zewnątrz, poniżej poziomu wody w akwarium i pełnić funkcję pompy przepływowej. Rozwiązanie to polecane jest w standardowych akwariach z rybami. W tym przypadku przed uruchomieniem filtra niezbędne jest podanie wody do pompy poprzez zassanie jej do węża doprowadzającego.
  3. wewnątrz zbiornika, do jego dna i pełni funkcję pompy podającej wodę do filtra. Rozwiązanie polecane jest w akwariach z niskim poziomem wody.

image

Wydajność pracy filtra MIDIKANI 800 można regulować przekręcając zespół sterujący w zakresie od 0 do 90 stopni. Przekręcenie zaworu sterującego, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, o pełne 90 stopni powoduje całkowite odcięcie dopływu wody i umożliwia jego bezpieczne wyjęcie z obudowy filtra bez konieczności odłączania pompy z sieci elektrycznej, np. w celu oczyszczenia wnętrza filtra (tzw. funkcja by-pass).

Pierwsze czyszczenie filtra zaleca się po 2 miesiącach od uruchomienia filtra. W trakcie użytkowania MIDIKANI 800 należy go czyścić w razie potrzeby sygnalizowanej widocznym spadkiem wydajności urządzenia. W celu optymalnej pracy filtra MIDIKANI 800 zaleca się wymianę wszystkich wkładów filtracyjnych na nowe nie rzadziej niż raz na 12 miesięcy. W razie potrzeby obudowę pompy można oczyścić z glonów lub osadzającego się na niej kamienia używając miękkiej szmatki lub gąbki. Wkłady filtracyjne we wnętrzu filtra powinny być płukane w wodzie spuszczonej z akwarium.

 

Media filtracyjne

Komplet wkładów filtracyjnych filtra MIDIKANI w standardzie, oprócz gąbki i fizeliny do filtracji mechanicznej, zawiera:

ZeoMAX Plus przeznaczony do chemicznej filtracji wody w akwarium. Jest to specjalny żwirek wykonany ze starannie selekcjonowanego zeolitu, który zapewnia bardzo dużą pojemność sorbcyjną.

BioCeraMAX Pro 600 przeznaczony do filtracji biologicznej wody w akwariach słodkowodnych i morskich. Ma postać walców, które wykonano z porowatego tworzywa ceramicznego. BioCeraMAX Pro 600 zapewnia bardzo dużą pojemność filtracyjną – 600m2.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie