• AQUAEL MIDIKANI 800 filtr zewnętrzny kanistrowy

Symbol: 110421

Zewnętrzny filtr kubełkowy do akwarium o pojemności do 250 litrów i wydajności 800 litrów na godzinę. Główną jego cechą jest zewnętrzna (narurowa) pompa.

Wydajność (przepływ wody) 800 l/h
Brak towaru
234.60
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 0
Kurier InPost 0
Kurier DPD 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomaty 24/7 (Pobranie) 4.5
Kurier Inpost (Pobranie) 4.5
Kurier DPD (Pobranie) 4.5
Dostępność Chwilowy brak towaru
EAN 5905546137119
Zostaw telefon

Filtr zewnętrzny, kanistrowy do akwarium o pojemności do 250 litrów.

AQUAEL MIDIKANI 800 jest kolejnym znakomitym filtrem zewnętrznym w którym wykorzystano wiele sprawdzonych rozwiązań z wcześniej zaprojektowanych mniejszych modeli MINIKANI 80 oraz MINIKANI 120. Jest nim przede wszystkim niezależna pompa o wydajności 800 l/h, którą można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz akwarium. Dzięki temu kubełek filtra MIDIKANI 800 może być umieszczony nie tylko pod akwarium, ale również obok niego lub nawet powyżej poziomu wody.

Filtr MIDIKANI 800 składa się z kubełka na media filtracyjne, niezależnej pompy, kompletu węży oraz zestawu rurek, kolanek i innych drobnych elementów. Filtr MIDIKANI łatwy w obsłudze i instalacji, cechuje go prosta konstrukcja i unikalny design. Zapewni on wydajną filtrację także w akwariach z dużą ilością ryb.

Pokrywa kubełka wyposażona została w zespół sterujący umożliwiający regulację przepływu wody przez media lub całkowite zamknięcie obiegu, co przydaje się np w trakcie czyszczenia wkładów. Kubełek zawiera cztery kosze na media filtracyjne których łączna objętość wynosi aż 5,2 litra. Są one wypełnione kolejno gąbką, fizeliną, zeolitem i ceramiką. 

Prosta budowa filtra MIDIKANI 800 gwarantuje jego wysoką wydajność i odporność na zapychanie mułem i innymi zanieczyszczeniami. Najważniejsze uszczelki w filtrach MIDIKANI, między pojemnikami a pokrywą, zostały zrobione ze specjalnego silikonu, który zapewnia lepszą szczelność urządzenia. Filtr jest energooszczędny, jego zużycie energii wynosi zaledwie 6,0 Watt.

Pompa zasilająca filtr MIDIKANI może być montowana na trzy sposoby, w zależności od jego zastosowania:

  1. wewnątrz zbiornika do ścianki i pełnić funkcję pompy podającej wodę do filtra. Rozwiązanie to polecane jest w standardowych akwariach z rybami.
  2. na zewnątrz, poniżej poziomu wody w akwarium i pełnić funkcję pompy przepływowej. Rozwiązanie to polecane jest w standardowych akwariach z rybami. W tym przypadku przed uruchomieniem filtra niezbędne jest podanie wody do pompy poprzez zassanie jej do węża doprowadzającego.
  3. wewnątrz zbiornika, do jego dna i pełni funkcję pompy podającej wodę do filtra. Rozwiązanie polecane jest w akwariach z niskim poziomem wody.

image

Wydajność pracy filtra MIDIKANI 800 można regulować przekręcając zespół sterujący w zakresie od 0 do 90 stopni. Przekręcenie zaworu sterującego, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, o pełne 90 stopni powoduje całkowite odcięcie dopływu wody i umożliwia jego bezpieczne wyjęcie z obudowy filtra bez konieczności odłączania pompy z sieci elektrycznej, np. w celu oczyszczenia wnętrza filtra (tzw. funkcja by-pass).

Pierwsze czyszczenie filtra zaleca się po 2 miesiącach od uruchomienia filtra. W trakcie użytkowania MIDIKANI 800 należy go czyścić w razie potrzeby sygnalizowanej widocznym spadkiem wydajności urządzenia. W celu optymalnej pracy filtra MIDIKANI 800 zaleca się wymianę wszystkich wkładów filtracyjnych na nowe nie rzadziej niż raz na 12 miesięcy. W razie potrzeby obudowę pompy można oczyścić z glonów lub osadzającego się na niej kamienia używając miękkiej szmatki lub gąbki. Wkłady filtracyjne we wnętrzu filtra powinny być płukane w wodzie spuszczonej z akwarium.

 

Media filtracyjne

Komplet wkładów filtracyjnych filtra MIDIKANI w standardzie, oprócz gąbki i fizeliny do filtracji mechanicznej, zawiera:

ZeoMAX Plus przeznaczony do chemicznej filtracji wody w akwarium. Jest to specjalny żwirek wykonany ze starannie selekcjonowanego zeolitu, który zapewnia bardzo dużą pojemność sorbcyjną.

BioCeraMAX Pro 600 przeznaczony do filtracji biologicznej wody w akwariach słodkowodnych i morskich. Ma postać walców, które wykonano z porowatego tworzywa ceramicznego. BioCeraMAX Pro 600 zapewnia bardzo dużą pojemność filtracyjną – 600m2.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Ostatnio oglądane produkty