36. Alternanthera sp. Bronze porcja in vitro
Jedna z mniej wymagających odmian Alternanthery. Roślina łodygowa o liściach w odcieniach brązu i koloru bordowego nadająca się na każdy plan akwarium.
Dostępność: Duża ilość 9875 szt.
Cena: 5.49
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0,00 zł
Cena uwzględnia rabaty
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0,00 zł
Cena uwzględnia rabaty
Symbol:
Jedna z mniej wymagających odmian Alternanthery. Roślina łodygowa o liściach w odcieniach brązu i koloru bordowego nadająca się na każdy plan akwarium.
Dostępność: Duża ilość 9875 szt.
Cena: 5.49
Więcej o produkcie
Alternanthera Bronze to jedna z mniej wymagających odmian tej rośliny. Choć jej wzrost jest powolny to uprawa nie stworzy problemu nawet początkującym akwarystom. Nazwa pochodzi od jej liści których kolor (w zależności od warunków) może być od oliwkowo-zielonych przez bordowo-czerwone aż do brązowych.
W zależności od wielkości zbiornika roślina nadaje się na każdy plan. W mniejszych zbiornikach znajdzie zastosowanie na środkowym planie oraz z tyłu, natomiast w średnich oraz dużych akwariach z powodzeniem można ją sadzić na pierwszym planie. Wówczas należy ją regularnie przycinać, aby zachowała kompaktowe rozmiary.
Alternanthera sp Bronze to dość łatwa odmiana i polecana dla początkujących. Należy zapewnić jej żyzne podłoże, najlepiej sztuczny substrat lub ziemia ogrodowa oraz oświetlenie na poziomie co najmniej 0,5 W/l. Nie ma specyficznych wymagań pod względem nawożenia. Dwutlenek węgla nie jest wymagany, ale przyczynia się do szybszego wzrostu. Temperatura optymalna dla tej rośliny to 20-28°C. Wymaga wody miękkiej do średnio twardej. pH w granicach 5,5 - 7,5.
Ofertą sprzedaży jest porcja rośliny z uprawy in vitro (w pożywce żelowej). Jedna porcja zawiera co najmniej 3 sadzonki o długości 2-5 cm, ale zwykle jest ich więcej.
Z otrzymanej porcji wydziel pojedyncze sadzonki i umieść w podłożu w odległości 3-4 cm. Sadzenie roślin wykonuj przy użyciu pęsety akwarystycznej. Przed umieszczeniem roślin w akwarium opłucz pożywkę znajdującą się w korzeniach sadzonek pod bieżącą wodą.
Rośliny z uprawy in vitro są rozmnażane w sterylnych warunkach laboratoryjnych, dzięki czemu są w doskonałej jakości bez ryzyka przyniesienia chorób, ślimaków, czy glonów.
Rośliny in vitro rosną w przezroczystej pożywce, która w zależności od wymagań danego gatunku ma postać płynną, półpłynną lub żelową. Sadzenie roślin in vitro odbywa się na takiej samej zasadzie jak w przypadku roślin z uprawy wodnej. Wystarczy uprzednio wypłukać z korzeni nadmierną ilość pożywki.
Do sadzenia roślin in vitro zaleca się używanie pęsety akwarystycznej. Możesz ją nabyć w naszym sklepie w dziale Aquascaping
Przeznaczenie:
Roślina akwariowa przeznaczona do uprawy w wodzie słodkiej w akwariach ozdobnych. Produkt wyłącznie do celów dekoracyjnych i hobbystycznych. Nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi ani zwierzęta gospodarskie.
Potencjalne zagrożenia:
Ryzyko połknięcia przez dzieci lub zwierzęta domowe – produkt nie jest żywnością.
Niektóre gatunki mogą wywołać podrażnienia skóry lub oczu w przypadku kontaktu z sokiem roślinnym.
Rośliny ulegają degradacji biologicznej, jeśli przechowywane są poza wodą zbyt długo.
W przypadku roślin in vitro: pożywka agarowa nie jest toksyczna, ale nie nadaje się do spożycia – istnieje ryzyko połknięcia przez dzieci.
Środki ograniczające ryzyko:
Rośliny przechowywać i sadzić wyłącznie w akwariach.
Chronić przed dziećmi i zwierzętami domowymi.
Unikać kontaktu soków roślinnych z oczami i błonami śluzowymi.
Jeśli roślina została dostarczona w pożywce agarowej (forma in vitro), należy dokładnie opłukać żel pod bieżącą wodą przed posadzeniem w akwarium.
Nie wprowadzać roślin do środowiska naturalnego – przeznaczone wyłącznie do akwariów.
Deklaracja zgodności:
Produkt spełnia wymagania Rozporządzenia (UE) 2023/988 (GPSR). Przy prawidłowym stosowaniu nie stwarza zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników.
Aqua Hobby Grzegorz Kamiński
Krótka 4
64-100 Leszno
Poland
biuro@aquahobby.com.pl